TopStar

28. listopadu 2013 17:50

Lucie Průchová

Petr Koukal: V honírně jsem zažil krušné chvilky

Šestinásobný mistr České republiky v badmintonu a vlajkonoš české výpravy z londýnské Olympiády Petr Koukal se v roce 2010 léčil ze závažného onemocnění rakoviny varlat.

Co všechno musel před zákrokem podstoupit, a proč se cítil nesvůj v „honírně“, nám exkluzivně prozradil na dražbě svých fotek na podporu Nadačního fondu Petra Koukala.

Kvůli diagnostice rakoviny totiž Koukalovi hrozila neplodnost. Díky tomu, že dostal možnost zachovat vzorek svého spermatu, zůstala badmintonovistovi do budoucna naděje na vlastní rodinu.

„Zmrazení spermií jsem absolvoval den před nástupem na chemoterapii. Bylo to tam strašné. Místnost metr krát metr, sestry se vedle bavily, o tom co upekly… Těm místům se říká honírny a je to tam strašné. Chtělo by to lepší kulturu. Jdete tam s tím, že už třeba nikdy nebudete mít děti a to je hrozný,“ přiznal se Petr Koukal.

„Proto jsem si řekl, že založím nadační fond na projekt léčby neplodnosti pro muže, aby každý chlap šel každé dva roky na preventivní prohlídku,“ dodal sportovec, který svůj boj nad zákeřnou nemocí nakonec vyhrál a po jejím překonání se rozhodl začít bojovat s nevědomostí, která mužská onemocnění v české společnosti provázejí.

-dad-

Sdílejte článek

Přečtěte si také