TopStar

18. dubna 2018 17:00

Ilona Blašková

Pod střechou Divadla Radka Brzobohatého to vře

Tahle kauza se těžko do důsledku chápe, když neznáte všechny zákulisní věci. Ale pojďme se tedy držet oficiálně dostupných informací.

Pod střechou Divadla Radka Brzobohatého to vře. Někteří herci souboru totiž kývli na nabídku bývalé principálky Hany Gregorové a pod její režijní taktovkou zkoušejí v jiné divadelní společnosti komedii Letušky. A to se údajně nelíbí současné ředitelce divadla Romaně Gorčíkové.

„Ze strany divadla se mnou byla rozvázána spolupráce. Domluvili jsme se, že odehraju sezónu a pak se rozloučíme. Důvod byla nesladitelnost spolupráce v obou souborech. Víc bych k tomu v tuhle chvíli neřekl,“ prozradil herec Vojtěch Efler.

„Poprvé jsme se úplně v pořádku bavili o tom, že budu normálně pokračovat v práci a podruhé, když mi volala nová ředitelka Romana Goščíková tak mi dala výpověď po telefonu. Že se jí nelíbí, že spolupracuji s Hankou Gregorovou na nové činohře. Tak jsem to řešila, protože ten vyhazov byl vlastně protiprávní. Mimo smlouvu úplně, až směšný se nebojím říct,“ řekla nám herečka Eva Burešová.

Na výpověď od ředitelky nečekali další herci, kteří hrají v Letuškách, David Gránský a Irena Máchová. Podali ji sami. „Já jsem říkala, že až jednou divadlo Radka Brzobohatého nebude, což s odchodem Hanky Gregorové není, tak skončím i já. Přemýšlela jsem o tom dlouho, až se to všechno nakumulovalo. Ta nálada byla prazvláštní a já jsem to nemohla vydýchat. Jeden večer jsem se rozhodla, že už ne, svěřila se Irena.

O spolupráci s Hanou Gregorovou podle slov Goščíkové nejde. Exkluzivní smlouvu s divadlem Radka Brzobohatého ani jeden z herců nemá. Každý může spolupracovat, s kým chce a hrát, kde chce. Ovšem nesmí poškozovat dobré jméno divadla. Problémem jsou výroky některých herců, kterými se už zabývají právníci. „Já si nechci nechat špinit dobré jméno Divadla Radka Brzobohatého. Takže proti tomu samozřejmě musím zasahovat,“ sdělila nám do telefonu ředitelka divadla Romana Goščíková.

A co na to říká Hana Gregorová? „Já to vůbec nechápu, co se stalo. Holt lidé jsou různí a dokáží se přetvařovat. Pro mě je to úplně směšný. Taková žabomyší válka. Já se musím jenom smát,“ reagovala Gregorová. Současná ředitelka Divadla Radka Brzobohatého Romana Goščíková nehodlá víc propírat dění mezi ní a jejími zaměstnanci na veřejnosti. Je prý zvyklá jednat s lidmi férově a na rovinu. Náladu v divadle divákům prý nejlíp ukáže zdejší tvorba. Třeba aktuální premiéra muzikálu Freddie.

Sdílejte článek