TopStar

6. března 2019 10:32

Tereza Šulcová

Pohřeb Jiřího Pomeje (†54): Upřímné slzy a smutek

Dnes ve středu 6. března od 13 hodin odpoledne se koná poslední rozloučení s hercem a především producentem Jiřím Pomeje. Zůstala tu po něm pětiletá dcera Anička. Její maminka, Andrea Pomeje ji na pohřeb nevzala. Bylo by to pro ni zbytečné trauma. Pohřeb probíhá v hercově rodném městě v Českých Budějovicích. Jak to celé bude probíhat vás budeme průběžně informovat. Na místě Markéta Křivánková.

13:40

Krematoriem se rozléhá potlesk. Obřad byl zdlouhavý. Odchází Andrea Pomeje i Jiřího rodina. Lidé pomalu začínají odcházet a my se loučíme spolu s nimi.

13:20

Uvnitř krematoria hrají písničky z pohádek, které Pomeje producentoval.

13:15

Jeho maminka je ztrátou svého syna zničená.

13:10

Rodina si nepřeje, aby se během pohřbu natáčelo.

13:06

U rakve je několik květin, kde se přátelé začínají s Jiřím loučit. Vendula Pizingerová položila u rakve kytici, aby řekla producentovi poslední sbohem.

13:00

Obřad by měl začít za okamžik, ale venku se stále mačkají davy lidí.

12:52

Pavel Pásek požádal novináře, aby s ním rozhovory dělali až po obřadu.

12:50

Hned na začátku před obřadem rodina řešila, že nechce novináře u rozloučení. Razantně zakázala jakékoliv natáčení. Nakonec šli do krematoria všichni.

12:48

Dorazila i Andrea Pomeje s rodinou. Na pohřeb přišla zadním vchodem. Sešla se stovka lidí. Mezi nimi i prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová nebo zpěvák Jakub Smolík.

12:46

Na místo dorazila například herečka Dana Morávková a Petr Malásek, režisér Zdeněk Troška či nejbližší přítel Jiřího Pomeje Pavel Pásek.

Dnes probíhá oficiální rozloučení s Jiřím Pomeje, které uspořádala jeho rodina v místě, kde se narodil a to Českých Budějovicích.

Sdílejte článek

Přečtěte si také