TopStar

8. října 2013 13:46

Pokračování Bridget: Tragédie čtenářky šokuje

Zatímco v České republice ještě není jasné, které nakladatelství vydá třetí díl osudů boubelky Bridget Jonesové, čtenářky v Británii už jsou v šoku. Spisovatelka Helen Fieldingová postavila svoji nejslavnější hrdinku před obrovskou životní zkoušku.

V nejnovějším pokračování úspěšných deníků je Bridget jednapadesát, milovaného Marka (ve filmu ho hrál Colin Firth) tragicky ztratila a zůstala sama se dvěma dětmi.

Když se oklepe z nejhoršího zármutku, zůstane jediná starost jak sehnat nového životního partnera a dětem tátu. To je složité samo o sobě – zvlášť, když se po padesátce "alespoň pět kilo" shazuje ještě mnohem hůř, než když je vám třicet.

Bezpochyby dojde i na natáčení třetího filmu. Jestli bude Bridget znovu hrát Reneé Zellweger, není vůbec jisté. Už druhé pokračování zvládala jen tak tak, odmítla totiž přibrat tolik kilogramů jako kvůli prvnímu filmu a harazdovat se svým zdravím. Přesto ji tučný honorář přesvědčil alespoň ke kompromisu: něco přibrala (opět vytrvalým pojídáním koblih, pizzy a čokolády), o něco se postarali maskéři a počítačové triky.

Pětapadesátiletá spisovatelka Helen Fieldingová je známá tím, že do tvorby promítá autobiografické prvky. Také ona žije sama a vychovává dvě děti. Její partner, televizní magnát Kevin Curran sice nezemřel, ale rozchod v roce 2009 byl pořádně horký.

Každopádně šok, který spisovatelka připravila svým čtenářům, vyvolal obrovskou vlnu ohlasů na sociálních sítích. "Ne! Pan Darcy ne! Proč?" štkají fanynky, ale není jim to nic platné. Kritika přijala knihu pozitivně.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také