TopStar

9. srpna 2013 17:00

Blanka Konrádová

Polanski konečně přiznal: Znásilnil jsem nezletilou!

Samantha Geimer, (49) kterou v roce 1977 v jejích třinácti letech údajně znásilnil filmový režisér Roman Polanski (79), vydala o tomto incidentu paměti. Kniha se na pultech knihkupectví objeví již letos v září v USA.

Režisér slavných snímku jako Rosemary má děťátko, či Ples upírů Roman Polanski se dlouhá léta po této aféře neobjevil na území USA, Měl totiž na krku dokonce šest obvinění z trestných činů znásilnění!

Kniha, kterou nyní vydává Samantha Geime, ponese název The Girl. A Life Lived in the Shadow of Roman Polanski (Děvče. Život ve stínu Romana Polanského). A sám slavný režisér se asi bude hodně divit, jaká obvinění něj prozradila.

Na titulce knihy je prý fotografie Geimerové, kterou sám Polanski pořídil jen tři týdny před jejich „velmi intimním sblížením“. Už třiatřicet let tohoto činu lituji,“ přiznal se v roce 2011 v americkém televizním pořadu. No, aby ne, když mu za to stále hrozí kriminál.

Zajímavá je ovšem skutečnost, že soud chtěl Geimerovou uchránit před traumatem ze soudního procesu, a režisérovi proto trest zmírnil. A nyní přesně ta žena, která chtěla být uchráněna veřejného líčení o incidentu, vydává knihu! Kdo je tu tedy nakonec oběť?

Režisér si kvůli této kauze už ani v roce 2003 raději nepřišel převzít Oscara za drama Pianista, jelikož na něj v USA stále platil zatykač. K obnově procesu došlo v roce 2009, když byl zadržen ve švýcarském Curychu při přeletu na filmový festival do Cannes. Po deseti měsících ve vazbě nakonec přesvědčil úřady, aby nevyhověli americké žádosti o vydání a byl propuštěn.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky režisér obvinění proces USA

Přečtěte si také