TopStar

8. září 2018 11:50

Ilona Blašková

Polka sekla s holením. Zarostlé partie teď pyšně ukazuje na internetu!

Třicetiletá Polka Kaya Szulcewska se rozhodla, že odloží žiletku a přestane se holit. Důvodů bylo hned několik. Začal jí vadit společenský diktát a také to, že jí holení způsobovalo kožní problémy. S tím vším je teď nadobro konec!

S odchlupením začala jako většina žen v pubertě. Zkoušela všechny dostupné metody, které by ji pomohli zbavit se „společensky nežádoucího“ ochlupení. Jenže po této trýzni jí vznikaly ranky, které se jí hodně zaněcovaly a hnisaly. „Bylo to drahé, zabralo to spoustu času a chloupky stejně rychle dorostly. Ale pořád jsem si myslela, že je to nezbytné, že to nemůže být jinak,“ řekla Kaya.

Pak ale na sociální síti narazila na ženy, které se této zkrášlovací rutiny vzdaly a staly se pro ni velkou inspirací. A nebyla v tom sama. Žiletku a veškeré další prostředky na zbavení chloupků vyhodila i její maminka Sylwia a její manžel Misha. „Ochlupení je přirozenou částí ženského těla, zrovna jako vlasy,“ tvrdí Polka.

To, že dá volnost svému ochlupení má i další pozitivum. Nemusí shromažďovat spoustu plastových a chemických propriet a šetří tak životní prostředí. Podobně jako ji motivovaly ženy na Instagramu, i ona chce inspirovat ženy a dívky, které se cítí být dotlačené k tomu, aby měly stále hladkou pokožku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také