TopStar

27. září 2017 12:00

Populární herec Colin Firth získal britsko-italské občanství

Britský herec Colin Firth se stal italským občanem. Má tak nyní dvojí občanství, na které má nárok díky své ženě Livii.

Colinova manželka Livia Giuggioliová je filmová producentka původem z Itálie. A právě ona je důvodem, proč má herec dvojí občanství. Britská filmová hvězda k žádosti o italské občanství pro média uvedl, že je to především „kvůli té nejistotě kolem Velké Británie“.

S Livií tvoří pár od roku 1997 a mají spolu dvě děti, které se narodily v Římě. I díky nim je podle svých slov herec spojený s Itálií téměř dvě desetiletí. A stejně jako on si zažádal o italský pas, totéž udělala jeho žena - ta si zažádala o pas britský. Colin řekl, že i když s manželkou nikdy předtím o občanství nepřemýšleli, v dnešní době plné nejistot je dobré mít stejné občanství. ¨

Italské ministerstvo vnitra také potvrdilo, že Firth získal italský pas. „Slavný herec, který za snímek „Králova řeč“ získal Oscara, je ženatý s občankou Itálie a netají se ani láskou k této zemi.“

„Budu vždy Brit, vždyť se stačí na mě podívat nebo mě poslouchat. Británie je naším domovem. Milujeme to tady, ale stejně tak milujeme i slunnou Itálii,“ dodal herec.

Colin Firth bude ve své herecké kariéře podle svých slov pokračovat v Anglii, ale jak sám dodal: „Každý, kdo si vezme Itala nebo Italku vám řekne, že u oltáře jste neřekl „ano“ jen jedné osobě, ale rovnou celé italské rodině a někdy dokonce i celé zemi,“ uzavřel se smíchem Colin.

Sdílejte článek
Štítky Velká Británie Itálie Colin Firth

Přečtěte si také