TopStar

3. února 2019 08:00

Markéta Škorňová

Populární voda jí zajistila slávu, teď ji kráska žaluje: Společnost použila mou maketu bez mého svolení, brání se modelka

Pamatujete si ještě na hostesku, která se objevila snad na každé fotce z červeného koberce na Zlatých glóbech? Kelleth Cuthbert na slavnostním ceremoniálu nabízela populární vodu Fiji, a ať už to byla náhoda, či té náhodě Kelleth trochu dopomohla, fotografové mimo známých hollywoodských hvězd na většině svých fotografiích zachytili i krásnou modelku. Ta se doslova přes noc stala slavnou a nikdo jí od té doby neřekne jinak než „Fiji dívka“. Jenže nyní je vše jinak

Ptáte se co se stalo? A proč teď, když se z neznámé modelky stala téměř celebrita, výrobce minerální vody žaluje? Důvod vás překvapí.

Podle Kelleth Cuthbert šlo v souvislosti s předáváním cen Zlatých glóbů čistě jen o náhodu. Fakt, že se objevila snad na všech fotkách, na kterých fotografům pózovaly známé hollywoodské hvězdy a přes noc se tak z neznámé modelky stala celebrita, je kuriózní a značka Fiji se nečekaného zájmu rozhodla využít.

Proto se na další ceremoniál výrobce rozhodl opět bodovat s „Fiji dívkou“. Tentokrát však na udílení cen Screen Actors Gulild (SAG) nedorazila krásná Kelleth osobně, ale jen jako maketa. Dobrý reklamní trik, co říkáte?

Asi vás nepřekvapí, že jediný, kdo z tohoto nápadu není moc nadšený, je samotná modelka. Té vadí, že společnost Fiji bez jejího souhlasu využila její osobu k propagaci vody ve formě makety. Rozhodla se proto žalovat mateřskou společnost Fiji vody The Wonderful Company za údajné vytvoření marketingové kampaně kolem její náhlé popularity, a to bez jejího svolení.

Podle informací zahraničních médií, se žaloby společnost nebojí a shledává ji naprosto nedůležitou. Jednatřicetiletá Cuthbert nemá podle společnosti žádný nárok na peněžní kompenzaci.

Jak celý spor nakonec dopadne, se musíme nechat překvapit, jedno je už ale nyní téměř jisté – na Oscarech se nejspíš ani maketa, ani skutečná Kelleth pro jistotu neobjeví.

Sdílejte článek
Štítky Hollywood žaloba

Přečtěte si také