TopStar

11. července 2013 16:50

Blanka Konrádová

Porodní šílenství vrcholí. Kate má termín právě teď!

Čeká se to každým dnem. Vévodkyně z Cambridge Kate (31) bude rodit a celá Británie je na nohou. U nemocnice St. Mary´s čekají fotografové pro jistotu už týden.

Přesný termín porodu palác totiž neoznámil a navíc… Porody jsou věc časově nespolehlivá. Některé zdroje uvádějí oficiální termín porodu 11. července, jiné 13., další dokonce 15. července. Že se ale miminko, třetí v nástupnictví na královský trůn, narodí co nevidět, to je jasné. A nikdo tu zprávu nechce propást. Redakce britských listů drží před porodnicí (je to ta samá, ve které rodila oba syny princezna Diana) čtyřiadvacetihodinovou hlídku.

Nejzvědavější jsou všichni samozřejmě na pohlaví a jméno miminka s modrou krví. Na jedné z charitativních akcí se Kate tak trochu prozradila. Brala si z rukou malé holčičky plyšáka a měla prohodit: „Ten je krásný, vezmu ho pro svou dce…“. Britové uzavírají sázky i na jméno – favorizují Elizabeth a Dianu.

Nastávající maminka Kate se naposledy oficiálně ukázala na veřejnosti v osmém měsíci, kdy pokřtila královskou loď. Bylo vidět, že nakonec přece jen přibrala pár kilo a moc jí to v leopardích šatech slušelo. Fotografové už ale zachytili i známky únavy. (Více ZDE)

Celé těhotenství mělo docela pohodový průběh – až na začátek. Těhotná Kate skončila v nemocnici King Edward VII. Hospital kvůli syndromu hypermesis. Blinkala několikrát denně. Dostala kapačky, William (31) si pro ni přišel s kytkou žlutých růží a od té doby Kate jenom kvetla. Absolvovala jednu oficiální akci za druhou, chodila na procházky a dokonce bivakovala se skauty.

Teď je blízko porod, kterého se Kate obává. „Jsem člověk jako každý jiný, bylo by divné, kdybych se nebála,“ odpověděla jedné trojnásobné mamince na její dotaz. Hemží se spekulace, že se vévodkyně z Cambridge rozhodla rodit v hypnóze a do vody, nic z toho ale samozřejmě palác oficiálně nepotvrdil.

Nastávající tatínek William je střídavě s ní a střídavě slouží na základně RAF Halley. Kdyby měl v době porodu službu, je pro něj nachystaný vrtulník.

-jan-

Další články o vévodkyni Kate ZDE a ZDE

Sdílejte článek

Přečtěte si také