TopStar

6. září 2018 11:45

Poslední sezóna seriálového trháku House of Cards! Kdo zemře?

A je to tu! Začátkem listopadu vyjde poslední řada politického seriálu House of Cards. Hlavní protagonista Frank Underwood zemře a jeho představitel Kevin Spacey (59) už tak v seriálu svou hereckou krasojízdu nepředvede. No, hercova minulost ho dostihla a kariéru mu zbořila jako domeček z karet.

No, dalo se to zkrátka čekat. A nejen kvůli tomu, že hlavní protagonista překypoval negativními stránkami a vesměs všichni diváci mu přáli smrt, ale i proto, že televizní společnost Netflix vyhodila herce Kevina Spaceyho. Ten byl zapleten hned do několika sexuálních skandálů (až třiceti!) a stal se tak v Hollywoodu tzv. personou non grata. Překvapivé je, že seriálu to rozhodně neuškodilo, ba naopak. Hlavní roli si v poslední sezóně tedy střihne Claire, kterou ztvárňuje herečka Robin Wright (52).

Po skandálech ohledně sexuálního obtěžování bylo jasné, že Spacey seriál opustí. Jak to s ním ale dopadne nikdo nevěděl. Je možné, že právě příčiny a způsob jeho smrti budou středem dění celého seriálu. A prezidentské křeslo teď obsadí právě Claire - o nic méně nekompromisní a vypočítavá dáma než byl její muž.

‚‚Ale jedno ti řeknu, Francisi. Až budou pohřbívat mě, nebude to na zahradě za domem. A až se přijdou poklonit, budou muset čekat ve frontě,‘‘ pronáší drsně Claire v novém traileru. A z toho vyplývá, že roku 2017 hlavní hrdina zemřel a byl pochován vedle svého otce.

Celá kauza ‚‚Spacey‘‘ započala loňským nařčením herce Anthonyho Rappa. Kevin ho prý jako čtrnáctiletého roku 1986 chtěl znásilnit. Seriálová hvězda se veřejně omluvila a celý incident již nekomentovala. Postupem času se Kevin stáhl z veřejného dění, ale velmi záhy přišlo nařčení další. To v současnosti prošetřuje okresní soud v Los Angeles. Jak to bylo se už asi nedozvíme, jedno je však jisté. Všech sexuálních skandálů má veřejnost už po krk.

A o čem tedy všemi tolik oblíbený seriálový hit pojednává? Francis Underwood (Kevin Spacey) prochází dlouhou cestou, během které si vybírá svou pomstu na těch, kteří ho zradili. A to včetně členů jeho vlastní vlády i prezidenta Spojených států amerických. Elegantní, nekompromisní a krutý Frank spolu se svou věčně kyselou manželkou Claire, která není o nic lepší (Robin Wright) zachvátí celý Washington. Tak zoufale touží po moci, že nejsou schopni soustředit se na nic jiného. A překračují mrtvoly.

Sdílejte článek
Štítky sexuální obtěžování Kevin Spacey Frank Underwood House of Cards nový trailer poslední řada

Přečtěte si také