TopStar

10. června 2013 13:30

Dagmar Dandová

Potvrzeno: Nejhezčí tělo má tenhle sexy Čech!

Ve světě se o českých mužích mluví jako o pupkatých pivařích. Pro tentokrát ale výjimka potvrdila pravidlo. Porota mezinárodní soutěže Mister Universe totiž rozhodla, že nejhezčí tělo ze všech mužů na světě má Miroslav Kolenyak (25)! Urostlý fitness trenér z Čech zvítězil nad čtyřiceti krasavci.

„Bylo to jako výbuch! Zaplavila mě vlna štěstí. Až s odstupem času jsem si začal uvědomovat, co se mi vlastně podařilo a začal jsem si vítězství užívat,“ prozradil Miroslav Kolenyak, který získal v Dominikánské republice titul Best Body. „Vyhrát mohlo klidně dalších pět kluků, hranice mezi úspěchem a neúspěchem je totiž velice tenká. O to větší mám teď radost,“ říká Miroslav.

Český model ale při soutěži zažil i velice dramatické chvíle. Chvíli to totiž vypadalo, že se finále vůbec nezúčastní. „Aklimatizace na odlišné podnebí byla těžká, měl jsem horečku. Necítil jsem se dobře psychicky, byl jsem sám ze sebe zklamaný,“ prozrazuje model.

Na jeho špatný psychický a fyzický stav mělo vliv nejen odlišné podnebí, ale i spousta jídla a nedostatek času na cvičení. „Bál jsem se, že jsem zahodil všechno, o co jsem se tak dlouho snažil. Když mi před finále kluci řekli, ať si s nimi jdu zacvičit, moc mi to pomohlo. Povzbudili mě. Tvrdili, že určitě vyhraju. Úplně mě nabili energií a já si zase začal věřit,“ říká Miroslav Kolenyak.

Fitness trenér a model se věnuje budování svalů opravdu s maximálním nasazením. Cvičí každý den! „Nejde jen o zvedání činek v posilovně. Snažím se fyzicky rozvíjet po všech stránkách. Stále více se věnuju přirozeným tréninkům s vlastním tělem. Je potřeba o cvičení přemýšlet, zapomenout na ego a naslouchat tělu,“ radí Miroslav Kolenyak.

Muž s nejhezčím tělem na světě se snaží udržovat co nejpřirozenější životosprávu. „Diety vynechávám, hladovění a omezování se mi nelíbí. Skutečný význam slova dieta je pro mě výživa. Důležité je mít zdravé tělo a vyváženou stravu. Nic nemá v jídelníčku ani přebývat, ani chybět,“ radí muž s nejkrásnějším tělem na světě.

Kolenyak se vloni zúčastnil také české soutěže Muž roku. Neskončil sice na stupni vítězů, nicméně zkušenost z Muže roku se mu letos hodila – jako jediný z finalistů uspěl na mezinárodní soutěži. „Mirek dokázal, že čeští muži můžou uspět i v mezinárodním modelingu,“ řekl organizátor Muže roku David Novotný. Ve světové soutěži krásy byl úspěšný i Martin Gardavský, který skončil na druhém místě.

Milé dámy, pokud se vám Mirek líbí, máte šanci. Nejkrásnější tělo světa je momentálně volné. Jediné kritérium, které svalovec na svou potencionální partnerku má, je fyzička. „Moje budoucí žena by měla být schopná udělat aspoň sto kliků,“ říká Miroslav Kolenyak.

Dagmar Dandová

VideoVIP zprávy


Přečtěte si také