TopStar

7. června 2017 16:46

vedran

Poznali byste ho? Petr Vágner se dostal k maturitě až po šesti letech!

Moderátor a herec Petr Vágner si maturitu musel pořádně "odpracovat". Přestože ji měl mít v kapse během čtyř let, studium se mu nakonec protáhlo na roků šest. Jak je to možné? A poznali byste ho na archivní fotografii?

Všechno začalo v předposledním třetím ročníku původně čtyřletého studia na Střední polygrafické škole v Praze.

„Rok před koncem totiž změnili čtyřleté studium na tříleté studium s tím že, kdo chce maturitu, musí na nástavbu na další dva roky,“ prozradil Petr Vágner. To ale ještě nebyl jeho studijním potížím konec a maturita se opět vzdalovala. „Když jsem byl už na nástavbě druhým rokem, tak to zase změnili na tři roky nástavby,“ směje se moderátor, kterému se tak sen o maturitě pořádně protáhl. „Ve výsledku jsem měl nejdřív tři roky střední a pak tři roky nástavby, abych měl maturitu! Střední školu jsem tedy studoval šest let,“ vysvětlil.

Dalo by se čekat, že školu pořádně zapije a oslaví na maturitním plese, ale to nepřicházelo úplně v úvahu. Ples totiž moderoval.

„Ty tři roky jsem chodil ráno do práce do fabriky, do tiskárny cenin, a večer do školy, třikrát týdně. Ve výsledku jsem ani neměl maturitní ples, což je paradox, protože jsem ho pak moderoval,“ dodal Petr Vágner.

A jak ukazují archivní fotografie z dob studií, Petr byl oproti spolužákům vyšší a přirozeně vyčníval. I když – komediální talent měl už tehdy. O výřečnosti ani nemluvě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také