TopStar

14. května 2013 16:40

Blanka Konrádová

Poznáte ji? Vendula Svobodová nová a krásnější!

Tak takhle krásně Vendula Svobodová (40) už dlouho nevypadala! Když se objevila na vernisáži fotografií Marilyn Monroe v pražském restaurantu Aureole, málem ji nikdo nepoznal.

A přitom si jenom zkrátila vlasy. „Celý život jsem měla dlouhé vlasy, akorát že posledních dvacet let jsem je nosila jako Božena Němcová stažené do culíku. Myslím, že právě nastal čas na změnu. S věkem je dobré zkrátit vlasy a taky se starat o to, aby se člověk nerozpadl,“ žertovala.

Nic zvláštního pro sebe ale nedělá. Žádný sport nepěstuje, jen ráda pracuje na zahradě. „Zakládám u domu novou zahradu, a dokonce jsem se rozhodla, že nebudu kupovat ani travnaté koberce, že si ji sama oseju trávou. Teď mám bezvadné počasí, protože prší, tak snad mi poroste.“

Zahradu si buduje po svém, bez rad odborníků. „Chci tam vistárie, hortenzie a levandule. Takovej ušlechtilej francouzskej zmatek.“

Na vernisáž přišla sama. Její přítel Vladimír Waas byl na služební cestě v Ostravě. Vendula se pro změnu vrátila ze Slovenska, kde Kapka naděje pořádala tábor pro děti po transplantaci kostní dřeně. "Bylo to moc pěkné, ještě teď mám po těle husí kůži, když si na to vzpomenu. Odjížděla jsem plná optimismu. Teď nás čeká podobný tábor v Česku,“ prohlásila.

-iba-


Přečtěte si také