TopStar

25. června 2013 17:22

Dagmar Dandová

Pravda o smrti Amy Winehouse: Bulimie!

Neustálé spekulace se rojí kolem smrti světově uznávané zpěvačky Amy Winehouse, která zemřela v červenci 2011. Podle jejího bratra Alexe za smrt nemohly drogy a alkohol, ale bulimie.

„Kdyby žila tak, jak žila, dříve či později by stejně zemřela. Ve skutečnosti ji ale zabila bulimie. Kdyby netrpěla touto poruchou, tak by byla fyzicky silnější,“ řekl v rozhovoru pro magazín The Observer Alex Winehouse, který se snaží upozornit na problémy bulimiků. „Všichni jsme věděli, jaký má problém. Bylo ale téměř nemožné s tím něco udělat. Amy o bulimii nikdy nemluvila,“ dodává.

Nadace Amy Winehouse nedávno věnovala finanční prostředky organizaci Beat, která se touto chorobou zabývá. „Rozhodli jsme se tuto organizaci podpořit, protože o bulimii teď nikdo nemluví. Chceme veřejnost upozornit, že jde o opravdu vážný problém,“ dodal bratr Amy Winehouse.

Talentovaná zpěvačka se dostala do širokého povědomí posluchačů díky debutovému albu s názvem Frank, které vyšlo v roce 2003. Všechny skladby kromě dvou coververzí na CD napsala ona sama.

Album si vysloužilo pozitivní reakce a Winehouse tak získala dvě nominace na Brit Awards. O tři roky později vyšla její druhá studiovka Back To Back, která se stala nejprodávanějším albem roku 2007 ve Velké Británii. Z desky vzešly hitovky jako Rehab či You Know I´m No Good.

Následovalo šest nominací na prestižní hudební ceny Grammy, přičemž pět z nich Amy proměnila v sošky. V roce 2009 se zpěvačka dostala do Guinnessovy knihy rekordů jako britská interpretka s největším počtem cen Grammy.

Po těchto úspěších ale následoval velký pád – Winehouse nedokázala několikrát ani dokončit koncert. Byla pod vlivem alkoholu nebo drog. Buď zapomněla text nebo si například ani nepamatovala jména členů své kapely.

V roce 2011 po fiasku na bělehradském koncertě zrušila celé evropské turné. Zpěvačka zemřela 23. července 2011, dožila se 27 let. Příčinou úmrtí byla podle oficiálního vyjádření konzumace přemíry alkoholu.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky album nominace Amy Winehouse bulimie alkohol ceny Grammy

Přečtěte si také