TopStar

28. listopadu 2018 13:00

Tereza Šulcová

Pravý důvod, proč se Meghan s Harrym stěhují od královské rodiny!

Poslední týden se neřeší nic jiného než důvody, proč se královský pár princ Harry a jeho manželka Meghan stěhují od královské rodiny. Novomanželé bydleli blízko rezidence, kde sídlí Kate s Williamem. Jaký je pravý důvod stěhování? Můžou za to rozepře v rodině?

O víkendu Kensingtonský palác potvrdil, že se princ Harry a Meghan Markle přestěhovali ze svého současného sídla v Nottingham Cottage stojícím na pozemku Kensingtonu na panství Frogmore, které sídlí na pozemku hradu Windsor. Do té doby vévoda a vévodkyně ze Sussexu bydleli vedle prince Williama a jeho manželky Kate v obrovském areálu, kde se nacházelo celkem dvaadvacet místností, parky, zahrady i soukromé apartmány. Tak proč ten velký tah?

Podle nové zprávy od královské mluvčí Rebeccy English nebyly pravým důvodem ke stěhování hádky mezi Meghan a Kate, ale rozrůstající se Harryho rodina. Vévoda a vévodkyně ze Suxxesu očekávají své první dítě na jaře a podle královské mluvčí „chtějí utéct z té zlaté klece kvůli své manželce a nenarozenému dítěti," svěřila se Rebecca English magazínu Daily Mail.

Pár měl několik potenciálních rezidencí, kam se mohl přestěhovat, ale nakonec si oba vybrali sídlo, které jim po svatbě darovala sama královna Alžběta II. Frogmore je reprezentativní obrovský komplex, kde se konala i hostina manželského páru, takže se není čemu divit, že se jim tento areál zalíbil. Jeden z dalších důvodů, proč se stěhují, byly náklady na renovace. Komplex, ve kterém bydlel Harry s Meghan spolu s jeho bratrem a jeho manželkou, stojí daňové poplatníky celkem 4,5 milionu liber (131 miliónu korun).

Dalším důvodem je, že Harry údajně nechce, aby jeho děti vyrůstaly ve veřejném reflektoru všech paparazzi fotografů tak jako děti Williama. Podle královského kodexu musí William zůstat v Londýně, jelikož je druhý následník trůnu, takže s tím moc neudělá. Ale Harry je až šestý následník trůnu, takže má více svobody a možností.

Frogmore je sídlo, kde máte více soukromí než v centru Londýna. Dokonce má í více apartmánů a pokojů pro budoucí potomky. Sídlo je 25 kilometrů od Londýna, takže Meghan a Harry si budou muset zvyknout na menší dojížďku, protože jejich oficiální kanceláře zůstanou v Kensingtonu. Ale ani tak nebudou příliš daleko od rodiny a miminko uvidí své příbuzné často.

Sdílejte článek
Štítky princ Harry Meghan Markle Harry a Meghan

Přečtěte si také