TopStar

9. března 2015 10:36

Lucie Průchová

Před 25 lety zemřel Tomáš Holý, nejoblíbenější dětská hvězda všech dob!

Jako dítě bavil tento talentovaný chlapec svým smíchem a svou bezprostředností celý národ, ale jeho život skončil bohužel moc brzy. V neděli 8. března to bylo 25 let od tragické nehody, při které zahynul. Řídil vypůjčený automobil.

I po těchto dlouhých letech si ho všichni moc dobře pamatujeme a moc rádi si pustíme některý z jeho filmů jako je třeba – Na pytlácké stezce, Jak dostat tatínka do polepšovny, které točil od svých sedmi let.

Proslavila ho režisérka Marie Poledňáková, která na něj vzpomíná takto: „Vybírala jsem téměř z dvou stovek dětí. Nakonec jich prošlo asi osm. On byl z nich nejmenší a skoro nemluvil. Vůbec se mi nelíbil, protože byl takový obtloustlý s kulatou tváří a dlouhými vlasy. Byl na konci mého seznamu. Vše se změnilo při odchodu, když na mě udělal takové zvláštní gesto na pozdrav. V tu chvíli byl nepřekonatelný a já věděla, že ho budou lidi milovat.“

Na pytlácké stezce 1979

Za svou krátkou hereckou kariéru natočil třináct filmů a jeden seriál, pak se ale rozhodl, že chce svůj život obrátit jiným směrem. Začal studovat práva a potkal Lucii Bílou, se kterou měl vážný vztah v době autonehody. Lucie na něj nikdy nezapomněla!

Připomeňte si Tomáše v galerii jeho nejúspěšnějších filmů:


Přečtěte si také