TopStar

17. prosince 2018 13:06

Tereza Šulcová

Předkožky kojenců jako zdroj krásy? Dermatoložka nesouhlasí!

Už několik hollywoodských hvězd podstoupilo pleťovou omlazovací kúru z kmenových buňek získaných z předkožek korejských kojenců. Tato bizarní metoda má své stoupence v řadách celebrit z Hollywoodu ale i své odpůrce.

Podle dermatoložky Věry Terzijské , která se svěřila se svým názorem u DVTV, je tato metoda velmi neetická a svým klientům by tento zákrok nedoporučovala. Proč právě předkožky malých novorozenců? Důvod je jednoduchý, o korejské novorozence jde údajně proto, že v zemi se provádí velké množství obřízek, a mimo to je v zemi pokročilý výzkum na kmenové buňky.

„Etický problém je obrovský, ten výkon bych nepovažovala za stoprocentně bezpečný,” říká dermatoložka Terzijská. Jelikož dotyčný, který proceduru podstupuje, neví a pravděpodobně ani vědět nebude, co si kromě kmenových buňek do těla nechá aplikovat. Každá kmenová buňka si s sebou nese jistý vzorec genetiky. „Nejdříve by se měla dotáhnout do konce všechna úskalí kmenových buněk,“ upozorňuje Terzijská.

„Některé ženy si přestávají být podobné, přepichují se, často jim musím zákroky rozmlouvat, být krásný neznamená být šťastný,“ upozorňuje Věra. Je tedy otázkou času, zda společnost tuto „penisovou masku“ přijme a stane se součástí běžného zákroku v rámci estetické medicíny nebo ji odmítne kvůli etickým hodnotám.


Přečtěte si také