TopStar

28. června 2013 18:30

Blanka Konrádová

Prezident filmového festivalu Bartoška: Polibek pro lásku

Prezident Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je i po dlouhých letech manželství zamilovaný muž. Když se objeví jeho žena Andrea, mají oči jen jeden pro druhého.

Stejné to bylo i dnes před karlovarským hotelem Pupp, kam paní Bartošková odpoledne dorazila za manželem. Hned zamířila do pokojů, aby se upravila na slavnostní zahajovací promenádu po červeném koberci před hotelem Thermal.

Bartoškovi jsou snad nejelegantnějším párem showbyznysu. Ani jeden v dress code nedělají chyby. I mimo objektivy fotoaparátů se vodí za ruce a vyměňují si něžnosti (on jí říká Adélko a chová se jako dokonalý gentleman…). Jejich manželství přitom trvá už víc než pětatřicet let.

Když archeoložka Adéla Bartošková trávila celé léto na vykopávkách v zahraničí, on si stýskal. „Proboha, ať už se konečně vrátí, nebo umřu,“ svěřil se před časem. Paní Bartošková s médii téměř nekomunikuje. Její manžel ostatně dává najevo, že si ani nic takového nepřeje.

Do hotelu Pupp rodiče doprovodil i dospělý syn Janek. Rodiče o něj už pečovat nemusejí. Mladý Bartoška si festival umí pokaždé užít na víc jak tisíc procent. Kterou herečku asi bude líbat letos?

To hvězda festivalu John Travolta má úplně jiné rodičovské starosti. V noci ze čtvrtka na pátek svého spícího chlapečka – teprve tříletého Benjamina – musel ze soukromého letadla, kterým do Karlových Varů přiletěl, vynést v náručí. Překvapila je totiž „kosa“ čtvrteční noci. Venku bylo sotva osm stupňů a rozespalý Benjamin byl naboso.

-jan-


Přečtěte si také