TopStar

7. února 2014 13:30

Lucie Průchová

Prezident Putin: Mrkněte, jak se lísá. Dáš si jed pejsánku?

Ať chce nebo nechce, jsou to „Putinovy hry“. Ruský prezident se vehementně zasadil o to, aby olympiáda byla právě v Soči. Takže údajné trávení toulavých psů a koček v ulicích padá i na jeho hlavu. A to se ruský prezident tak chlubí, jak má zvířata rád.

Ruský prezident Vladimír Putin se s velkou oblibou fotí s různými zvířaty. Naposledy demonstroval svou lásku ke čtvernožcům a svoji odvahu a statečnost při focení s kavkazským leopardem v Sochi National Parku. Ale jaká je skutečnost?

Soči má podle zpráv médií přímo z dějiště her najatou firmu, která má zbavit město toulajících se psů za každou cenu. Musí to zvládnout, než vypuknou zimní olympijské hry. Do dnešního odpoledne! Ve městě jsou tisíce toulavých psů a koček, o které se nikdo nezajímal do doby, než se začalo Soči připravovat na olympiádu. Psi se shlukují u olympijských areálů, kde se jich ujali dělníci a dávají jim jídlo. Ani ti jim ale nepomůžou, radnice se rozhodla, že prostě musí zmizet a jen se jim hodí, že jsou pěkně v houfu!

Proti tomuto likvidování psů se ohradil i náš biatlonista Michal Šlesingr, který na svých stránkách uveřejnil rozhořčený protest:

“To, jakým způsobem se v Soči rozhodli psů zbavit, mi jako člověku, který má dva psy doma, nahání husí kůži. Volně žijící psy a kočky se totiž v Soči rozhodli otrávit, takže tato zvířata umírají dlouhou dobu a velmi krutým způsobem. Když jsem viděl několik videí trpících psů na internetu, jen mě napadla otázka, jakou cenu že má Soči 2014? Desetimiliardy eur? Čert je vem, ač si o tom můžeme myslet cokoli, peníze se prostě utrácí, ale proč musí stát také tisíce životů?”

Majitel najaté firmy Alexei Sorokin, která má město Soči „vyčistit“, přirovnal tyto psy k biologickému odpadu města!

Jestlipak bude Putin šeptat do oušek zvířátkům při dalším focení hororový příběh ze Soči? Asi ne…

Sdílejte článek

Přečtěte si také