TopStar

3. prosince 2013 12:57

Příběh: Katie Piper, modelka politá kyselinou. Nevzdala se a čeká dceru

Třicetiletá moderátorka a televizní komentátorka Katie Piper je těhotná. Čeká dceru, o kterou se už dopředu strašně bojí. "Svět je pro ženy nebezpečné místo," říká. Sama o tom ví své. Ve čtyřiadvaceti ji šílený expřítel nechal polít kyselinou.

"Nemyslela jsem si, že bych to mohla přežít," řekla Katie o incidentu s odstupem. Za sebou má desítky plastických operací (jejich počet přesáhl třicítku) a obrovský boj o vlastní životní štěstí. Teď je těhotná a na jaře se jí a jejímu příteli Jamesovi narodí první miminko. "Překvapilo mě, že to bude holčička, čekala jsem chlapce. Každopádně je to pro mě úplně nový začátek. Konečně se mě lidé neptají na moje jizvy, ale na těhotenství," usmívá se Katie.

Půvab se jí z velké části vrátil a navíc je obohacen o kouzlo osobnosti. Nikdy se neskrývala. Jakmile to jen bylo možné, objevila se na veřejnosti a zapojila do charitativních aktivit. Postavila se i před kameru a dál moderuje. Tomu, že některé kolegyně z branže řeší kdejaký pupínek se jen shovívavě usmívá. Trvá vždy dlouhé minuty, než make-up dokáže zakrýt jizvy na její tváři. Nevidí na jedno oko a krk má zvrásněný po popáleninách. Přesto je především ráda, že zůstala naživu.

Se strůjcem svého neštěstí se seznámila na Facebooku. O tři roky starší Danny Lynch se jí jevil jako příjemný temperamentní chlapík. Brzy však poznala, jak vrtkavou má povahu. "Byl jako Jekyll a Hyde," vzpomíná. "Začala jsem se ho strašně bát. Jednou mě nezabil jen proto, že jsem ho doslova uprosila." Po několikatýdenní známosti dala mladému muži najevo, že ve vztahu dál pokračovat nechce. Právě s ním telefonovala, když jí na ulici chrstl do obličeje kyselinu najatý vrahoun, teprve devatenáctiletý Stefan Sylvestre. Ukázalo se, že ho poslal právě Lynch – oba muži byli později odsouzeni na doživotí.

Pro Katie nastala dlouhá a bolestivá cesta zpět do života. Osud pro ni ale nachystal, zdá se, šťastný konec.

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také