TopStar

13. prosince 2013 19:01

Příčina nehody Paula Walkera: Vyšetřovatelé už mají konkrétní podezření

Zatímco se chystá pohřeb (podrobnosti níže v článku), vyšetřovatelé se stále snaží přijít na to, proč Porsche s Rogerem Rodasem za volantem a hercem Paulem Walkerem na místě spolujezdce havarovalo. A konečně získali konkrétní podezření.

Zdroj blízký rodině prozradil reportérům Daily News, že policisté prověřují možnost vlivu plastových bodů rozdělujících pruhy na silnici (v Americe jsou známé pod názvem "Botts Dots"). Tato malá kolečka z tvrdého plastu připevněná k vozovce údajně mohla v kombinaci s nepřiměřenou rychlostí způsobit efekt podobný uklouznutí vozidla na ledu a způsobit, že naprosto náhle vybočil z dráhy a narazil do stromu.

Zvlášť proto, že extravagantní a nevypočitatelný vůz (přečtěte si ZDE, co o něm tvrdí jeden z předchozích majitelů) měl obuty speciální závodní pneumatiky s nízkým vzorkem, naprosto nevhodné k "civilní" jízdě po městě. Tato teorie se podle expertů jeví jako velmi pravděpodobná, každopádně vyšetřovatelé zatím oficiálně sdělili, že příčinu nehody neznají a pouze připustili, že rychlost vozu hrála rozhodující roli.

Podrobnosti k nehodě:

Paul Walker ve filmech:

Sdílejte článek
Štítky nehoda rychlost Paul Walker

Přečtěte si také