TopStar

28. června 2013 17:00

Blanka Konrádová

Prince Jackson před soudem: Promluvil o smrti krále popu!

Syn zesnulého krále popu Michaela Jacksona (†50) Prince Michael (16) svědčil včera před soudem. Klan Jacksonových žaluje společnost AEG Live z nedbalosti. Tvrdí, právě díky ní král popu před čtyřmi lety zemřel.

Prince svědčil u soudu přesně čtyři roky a jeden den po smrti popové hvězdy. Šlo o první přímou výpověď člena Jacksonovy rodiny před soudem. Nejstarší syn Prince uvedl, že měl Michael Jackson s promotérskou společností AEG vícero bouřlivých telefonátů. Vypověděl, že jejich požadavky Jacksona občas doháněly až k slzám. Dokonce měl prohlásit, že se ho společnost AEG Live chystá zabít.

Jackson býval při telefonátech rozrušený a často telefon položil uprostřed hovoru. Prince Jackson byl také svědkem nepříjemné hádky, která se odehrála jen den před zpěvákovou smrtí. Randy Phillips, jeden z manažerů AEG Live, se tehdy pohádal s Conradem Murrayem, osobním lékařem Michaela Jacksona. Phillips tehdy doktora téměř fyzicky napadl.

Prince u soudu také vzpomínal, jak jim lékař v osudný den po příchodu do nemocnice oznámil, že je jejich otec mrtvý. „Je mi líto, děti. Otec zemřel,“ řekl pozůstalým. Právě doktora Murraye si před comebackovým turné krále popu promotér údajně najal, aby Jacksona udržoval ve formě.

Král popu se tehdy chystal vrátit na koncertní pódia. Jeho turné bylo okamžitě beznadějně vyprodané. Příčinou smrti byla údajně smrtelná dávka anestetika profonol. Tento lék se používá při operacích. Jackson anestetikum bral na spaní.

U soudu byl Prince klidný. Vypovídal věcně a bez emocí. „Je to úžasný a bystrý mladý muž. Má před sebou skvělou budoucnost. Myslím, že i díky otci, se kterým vyrostl,“ uvedl na tiskové konferenci advokát rodiny Brian Panish.

Panish dále dodal, že soud jako svědka nepředvolá nejmladšího Jacksonova syna Blanketa. Zatím také není jasné, jestli bude před soudem vypovídat i Paris Jackson (15). Jacksonova dcera se momentálně léčí v psychiatrické léčebně poté, co se pokusila spáchat sebevraždu.

Syna Prince Michaela a dceru Paris měl Michael Jackson s ošetřovatelkou Debbie Rowe. Jejich manželství trvalo tři roky. Třetího potomka, Prince Michaela II. známého pod jménem Blanket (11), králi popu porodila Afroameričanka Helena.

Rowe se při rozvodu vzdala péče o děti ve prospěch Michaela Jacksona. Až donedávna s nimi také vůbec nebyla v kontaku.

Po smrti Michaela Jacksona soud svěřil opatrovnictví nad dětmi Jacksonově matce Katherine a jejímu synovi TJ. Jacksonovi.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky král soud Michael Jackson Bill Murray pop Paris Jackson anestetikum

Přečtěte si také