TopStar

3. dubna 2018 11:00

Princezna Diana, Paul Walker, Grace Kelly: Hvězdy, které tragicky zemřely při autonehodách

Automobily nejsou žádná legrace, o tom se přesvědčily mnohé hvězdy, které tragicky zahynuly při autonehodách. Pojďme si připomenout vybrané nejdramatičtější příběhy již zesnulých jmen, která oplakal nejeden fanoušek.

Paul Walker 30. listopadu 2013

Prvotní informaci, že Paul Walker zemřel nechtěli uvěřit ani hercovi blízcí, ani jeho fanoušci po celém světě. Hvězda filmu ‚‚Rychle a zběsile‘‘ se stala obětí autonehody.

Herec zemřel v průběhu dobročinné automobilové show, která byla zasvěcena obětem tajfunu na Filipínách. Automobil, ve kterém se nacházel Paul a jeho přítel Roger Rodas (byl za volantem), naboural do lampy a začal hořet. Pasažéři neměli sebemenší šanci na záchranu. V té době začalo natáčení sedmého dílu snímku ‚‚Rychle a zběsile‘‘. Ten herec dokončit nezvládl, na jeho počest se však natáčecí štáb a herecký tým rozhodl film dodělat.

James Dean 30. září 1955

"Nehledě na svou tragickou smrt se James Dean zvládl stát sex symbolem padesátých let, ovlivnit kulturu své doby a zazářit v předních filmových rolích. Jeho účes kopíruje dodnes většina mladých a ovlivnil i styly vlasů hrdinů ve snímcích ‚‚Klub rváčů‘‘, ‚‚Beverly Hills 90210‘‘, ‚‚Stmívání‘‘, a dokonce i zpěvačky Lana Del Rey a Rihanna ve svých tragických baladách ‚‚Diet Mtn. Dew‘‘ a ‚‚Love Without Tragedy‘‘ vyvyšují někdejšího lamače ženských srdcí.

Se smrtí Jamese Deana se pojí mystický příběh, ve kterém za vše může právě automobil Deana. Těsně před svou smrtí si herec pořídil nejnovější model Porsche, který dle jeho slov miloval více, než jakoukoli ženu. Herečka Ursula Andress a její herecký kolega Alec Guinness intuitivně předpověděli tragédii, která se má odehrát. Tvrdili mu, aby za volant nesedal, James se však i přesto na svou poslední cestu vydal. Kvůli srážce s druhým automobilem na jedné z kalifornských silnic herec zahynul a automobil se roztříštil na tisíce kousků.

Po hercově smrti byly zbytky auta odkoupeny jednou fanynkou, která dala za opravu nehoráznou sumu.

Grace Kelly 14. září 1982

Otec Grace George Kelly byl celý svůj život součástí vyšších kruhů společnosti. Dívka měla ale místo společenské paničky ambice v Hollywoodu. Blondýnka-aristokratka se nebála vystupovat v reklamách na pivo nebo vysavače. Za roli ve snímku ‚‚Mogambo‘‘ si dokonce vysloužila nominaci na Oscara a později se stala múzou samotného reřiséra Alfreda Hitchcocka. Právě spolupráce s tímto filmovým mágem kompletně změnila její život a udělala z Grace nejen filmovou divu, ale kněžnu Monaka. S knížetem Rainierem III. se Kelly seznámila při natáčení Hitchcockova třetího filmu v jižní Francii. Hned po dokončení natáčení filmu ‚‚Chyťte zloděje‘‘ se Grace za Rainiera provdala a svět filmu opustila. I přesto dívka zůstala hvězdou a její role dobrosrdečné kněžny jí na oblibě jen přidala.

Grace Kelly zemřela za volantem. Ve chvíli, kdy projížděla serpentinou, dostala infarkt a ve výsledku automobil sletěl ze skály. Její dcera Stéphanie, která seděla v autě vedle matky měla zlomenou páteř, i přesto přežila. Kněžna zemřela den po nehodě v nemocnici. Na Kellyině pohřbu se objevila i princezna Diana, která se po 15 letech stala obětí autonehody také.

Princezna Diana 31. srpna 1997

Pro tehdejší společnost byla princezna Diana duchovním lídrem, kterého lidstvo potřebuje. Dívka nebyla hluboce věřící, neměla politické ambice ani zkušenosti a nepořádala show, na které by chodily stadiony lidí. Byla ale živým příkladem hrdosti, lásky a milosrdenství. Především a hlavně ale nebyla pouhým výmyslem, šlo o existující osobu, která měla své nedostatky i pozitiva.

Před více jak 20 lety zemřela Diana v Paříži společně se svým přítelem, režisérem Dodi Al-Fayedem. Podle oficiální verze se řidič dvojice nevypořádal s řízením a naboural do opory tunelu v oblasti mostu Pont de l'Alma. Dodnes není reálná příčina nehody známá, existuje však řada verzí: prokletí, opilost řidiče, nutnost co nejrychleji odjet z dosahu fotografů, kteří pronásledovali Lady Di do jejích posledních dní. Chtění fotografů vyfotit dvojici bylo natolik šílené, že se otočilo v katastrofu. Jediným přeživším byl bodyguard dvojice Trevor Rees-Jones. Ten však přišel o paměť a nehodu si nevybavuje.

Jelikož po rozvodu s princem Charlesem přestala být Diana součástí královské rodiny, národní smutek a oficiální rozloučení s ní bylo zakázáno. Je ovšem pravda, že důvody k zákazu byly převážně subjektivní. Matka Charlese, královna Alžběta II. Dianu nenáviděla za její bezprostřednost a samozřejmě za fakt, že Diana si dovolila požádat o rozvod.

Ignorace Dianiny smrti ale vyvolala celonárodní hněv. Davy lidí si přály rozloučit se svou milovanou princeznou a několik dní okupovali okolí Buckinghamského paláce s žádostí, aby byly na Dianinu počest vyvěšeny smuteční vlajky.

Valerij Charlamov 27. srpna 1981

Legenda sovětského a celkově světového hokeje. Legendě pod číslem 17 by se dalo přezdívat hokejový Ronaldo. Jeho zářnou kariéru na ledě nemohla překazit ani první autonehoda, do které se hokejista dostal. Roku 1976 se vyboural společně se svou ženou Irinou. Sportovec měl zlomenou holeň, žebra, otřes mozku, dva měsíce nebyl schopen chodit a lékaři nepředpokládali, že Charlamov obnoví kariéru. Valerij se ale za pouhých sedm měsíců do týmu vrátil! Po pěti letech se však třiatřicetiletý hokejový mág dostal do autonehody druhé a stejně jako předtím, vedle něj seděla i jeho žena. Společně s dvojicí jel Irinin nevlastní bratr. Automobil řídila právě Irina a nezvládla se vypořádat s od deště kluzkou silnicí. Všichni tři ve vteřině zemřeli při srážce s nákladním vozidlem.


Přečtěte si také