TopStar

18. ledna 2018 12:14

Princezna se zlatou hvězdou na čele skončila na psychiatrii

Tohle nikdo nečekal. Ačkoli pohádková Princezna se zlatou hvězdou na čele skončila dobře, hlavní představitelka Marie Kyselková (82) totéž říci nemůže. Kvůli špatnému stavu byla převezena do Psychiatrické nemocnice v Bohnicích.

Díky její roli Lady v klasické české pohádce Princezna se zlatou hvězdou na čele se Marie Kyselková zapsala do povědomí celého národa. Krásná blondýnka se sršícím charismatem je dnes ale k nepoznání a ke všemu je na tom zdravotně velmi bídně. Herečka si před nějakou dobou zlomila nohu v krčku a musela tak trávit dlouhou dobu na vozíku. Tyhle komplikace ji natolik rozhodily, že byla převezena na psychiatrii v Bohnicích.

Ve svých čtyřiadvaceti se herečka proslavila svou rolí princezny v myším kožíšku, poté ale nikde jinde nehrála. Její původní touhou bylo stát se zdravotní sestřičkou, herecký úspěch ji od toho ale odklonil. Po pohádce se na ni sesypala horda všemožných nabídek, ale Marie se rozhodla věnovat manželství a dětem.

Aby byla ještě užitečná, rozhodla se herečka být alespoň špetku platná jako vrátná na strahovských kolejích. Vydržela tam přes 10 let a mezi studenty, kteří pohádku moc dobře znají se cítila dobře a ráda s nimi zavzpomínala.

Sdílejte článek
Štítky Bohnice

Přečtěte si také