TopStar

7. ledna 2019 15:45

Tereza Šulcová

Proč hlavní představitel Bohemian Rhapsody nepoděkoval režisérovi na Zlatých glóbech?

Na Zlatých glóbech se stal terčem pozornosti hlavně herec Rami Malek, který získal za svůj skvělý výkon ve filmu Bohemian Rhapsody sošku za nejlepšího herce. Během jeho řeči poděkoval téměř všem, avšak na jednoho člověka zapomněl. Nebo ne?

Během svého vděčného projevu zapomněl Malek zmínit dík režisérovi Bryanu Singerovi (53). Otázkou je, zda zapomněl nebo ho nezmínil schválně. Spekuluje se, že s režisérem nevycházel a natáčení se kvůli tomu komplikovalo. Dva týdny před skončením natáčení dostal Singer výpověď. Studio Fox označilo jeho chování za neprofesionální a na poslední dva týdny pověřili kameramana Newtona Thomase Sigela, který podle informací zaskakoval za režiséra i během jeho nepřítomnosti. Několikrát totiž opustil natáčení bez jakéhokoliv oznámení. Režisér tvrdí, že o volno studio Fox požádal, ale bylo mu zamítnuto. Potřeboval se postarat o nemocného rodiče, a tak si volno udělal sám, a právě to byl impuls pro studio, spolupráci s režisérem ukončit.

Spory mezi Malekem komentoval tvůrce rázně. „Šlo pouze o spory tvůrčí, které jsme dokázali společně vyřešit,“ tvrdí. Současně se ale objevila informace, že spory proběhly i mezi režisérem a hercem Tomem Hollanderem, který kvůli tomu dokonce opustil natáčení. Následně byl ale kolegy přesvědčen a vrátil se.

V této době byl režisér obviněn i ze sexuálního útoku. Podle deníku Indie Wire v roce 2017 byla na Singera podána žaloba, která tvrdila, že znásilnil sedmnáctiletého chlapce. „Je to smyšlené a nezodpovědné. Nenechám si zkazit své postavení kvůli výmyslům,“ vyjádřil se Singer.

„Je to pro mě obrovská čest stát tady teď před vámi, kde stojí ty největší celebrity. Konečně mám privilegium tu být s vámi. Překročil jsem své hranice a moje srdce mi puká radostí,“ řekl Malek ve svém projevu.

„Chtěl bych poděkovat své rodině za podporu a také členům kapely Queen Brianu Mayovi a Rogerovi Taylorovi za to, co dali celému světu. Jedinečnou hudbu, kterou si bude každý pamatovat. A poslední díky patří Freddiemu. Byl jsi skvělý chlap,“ dokončil svou řeč Malek.

Sdílejte článek

Přečtěte si také