TopStar

21. června 2013 11:40

Blanka Konrádová

Prozrazeno! Princ William bude u porodu

Britský princ William a jeho manželka Kate očekávají první přírůstek do rodiny už v polovině července. I když královský palác podrobnosti stále tají, pár detailů přece jen na veřejnost proniklo.

Podle tiskové agentury AP dodnes pohlaví budoucího potomka neví ani Kate s Williamem. Chtějí se údajně nechat překvapit. Princ chce podpořit svou ženu, takže se také sám osobně chystá k porodu. Vévodkyně z Cambridge má rodit v Lindo Wing, soukromém křídle nemocnice St. Mary Hospital v centru Londýna. Právě tady se narodil i William a jeho mladší bratr Harry. Porodníkem bude královský gynekolog Dr. Marcus Setchell.

Další podrobnosti, jako například dobu, kdy Kate nastoupí do nemocnice, oznámí palác až těsně před porodem. O narození dítěte se lidé dozvědí nejen z médií, ale i tradičním způsobem. Královský pobočník vyjde z nemocnice s podepsanou úřední zprávou na kancelářském papíře s hlavičkou Buckinghamského paláce a umístí ho na stojan před palácem. Tam si ho bude moci veřejnost přečíst. V dokumentu bude napsáno pohlaví dítěte, váha a čas narození. Zpráva o narození královského potomka se objeví i na sociální síti Twitter.

Po narození potomka si William vezme dva týdny dovolené, aby byl Kate nablízku. Pak se zase vrátí ke svým armádním povinnostem. Je totiž pilotem pátrací a záchranné helikoptéry ve Walesu.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky nemocnice narození porod Twitter palác

Přečtěte si také