TopStar

25. prosince 2018 09:00

Markéta Škorňová

První dáma USA vzala vánoční výzdobu opět do svých rukou: Kýč nebo ukázka vkusu?

Po roce je to opět tady! První dáma Spojených států amerických Melania Trumpová (48) se pustila do vánoční výzdoby Bílého domu. A i letos se jedná o pompézní podívanou! Tentokrát v duchu „amerických pokladů“.

Zatímco minulý rok se nesl v duchu strohé elegance, která se však pro svou chladnost veřejnosti zrovna nelíbila, nyní vsadila na zcela jinou kartu. Po bílé a stříbrné barvě, do kterých se Bílý dům zahalil loňské Vánoce, letos dominuje prezidentskému obydlí červená.

Téma, jenž první dáma Melania Trumpová zvolila, jsou „americké poklady“. Těmi mají podle ní být všechna významná místa napříč Spojenými státy včetně Bílého domu. Melania se aktivně podílela na celkové dekoraci. Všemu dominuje červená barva. Trumpová o červené barvě mluví jako o symbolu vlastenecké chrabrosti a statečnosti. Nezapomněla na některé vánoční předměty uvést logo „Melaniiny iniciativy“ Be Best.

„Je to radostné období. Tohle téma vzdává čest srdci a duchu amerického lidu,“ uvedla ve svém oficiálním prohlášení první dáma. V modrém pokoji stojí oficiální vánoční strom Bílého domu, který je vysoký 5,5 metru a je na něm přes 150 metrů modré stužky, na níž je zlatem vyšitý název každého amerického státu a území. Zelený pokoj - to je sklizeň a hojnost přírody, takže nikoho nepřekvapí, že součástí výzdoby je ovoce a zelenina. Východní pokoj je plný typických amerických panoramat, jako je New York, St. Louis či San Francisco. Svůj pokoj mají také vojáci, kterým první dáma vzdává hold ve východním křídle, kterému dominuje zlatý strom.

Během nejkrásnějších svátků v roce navštíví Bílý dům kolem 30 tisíc návštěvníků, tak uvidíme, jaké ohlasy sklidí letošní výzdoba první dámy. Už nyní se na internetu objevují vtipné komentáře a parodie na stromy zahalené do červené. Pro některé je háj čtyřiceti červených stromů krvavou uličkou smrti a další komentáře se jen hrnou.

Vypadá to ale, že by letošní výzdoba nemusela sklidit tolik kritiky jako ta z loňského roku, ze které si lidé utahují dodnes. Stříbrné zástupy stromů se staly terčem kritiky pro svou chladnost a ledovou nedostupnost.

Sdílejte článek

Přečtěte si také