TopStar

8. dubna 2018 09:50

,,První dítě" Spojených států: Jak se žije Barronovi Trumpovi?

Život dvanáctiletého Barrona Trumpa, syna prezidenta Spojených států, je samozřejmě úplně jiný než životy jeho vrstevníků. Kdo se může pochlubit tím, že byl v show Oprah Winfrey jako novorozenec? Syn Donalda a Melanie Trump je pod objektivy novinářů permanentně, pojďme se tedy podívat, jak se mu s tím žije!

Je zajímavé, že po dobu 50 let před Barronem žily v Bílém domě pouze dívky. Barrack Obama, Bill Clinton, George Bush a další měli pouze dcerky. A pokud měli syny, tak už byli v tom věku, že se svými otci rozhodně nebydleli.

Soukromá škola

Jak je známo, Melania Trump se se svým synem do Bílého domu nepřistěhovali okamžitě. Nějakou dobu přebývali v Donaldově domku na Manhattanu. V New Yorku navštěvoval chlapec Kolumbijskou základní a přípravnou školu, která je považována za jednu z nejlepších škol světa. Po příjezdu do Washingtonu začal chlapec studovat na škole St. Andrews Episcopal School, která se slavnými dítky v řadách žáků neslaví. Roční školné činí v přepočtu 800 tisíc korun, třídy velké nejsou, čítají od 11 do 13 žáků. Jakmile přišel Barron mezi řady studentů, musely být provedeny mnohé bezpečnostní změny. Vedení ale slíbilo ostatním rodičům, že na jejich dětech se změny nijak nepromítnou.

Donald Trump se volbou této školy odklonil od zavedené tradice, kdy posledních 35 let navštěvovaly děti prezidentů školu Sidewell Friends.

Zájem médií

Jak se Donald Trump stal součástí politické sféry, jeho rodinu postihl lov novinářů. Nejvíce se média zaměřila na Melanii a Ivanku, Barron ale v pozadí nezůstal. A možná by bylo lepší, kdyby zůstal. Žurnalisté jsou k chlapci nemilosrdní a kritizují každý jeho krok. Možná je tomu důvodem fakt, že se chlapec neusmívá. Kvůli tomu se začalo spekulovat, zda Barron netrpí autismem.

Oblečení

Kdyby nebyla jeho rodina ta prezidentská, těžko by chlapce kdokoli rozeznal od klasického dvanáctiletého kluka. Obvykle Barron nosí obyčejná trička s potisky a šortky nebo džíny. Když už musí a společnost to vyžaduje, tak si samozřejmě oblek a kravatu vezme. Ale i kvůli šatníku novináři chlapce kritizují. Prý si neumí vybrat správný outfit ke vhodné příležitosti a míchá vše dohromady.

Poté, co se na Barrona vrhli novináři kvůli nevhodným outfitům, i někteří jejich žurnalisté-kolegové začali usměrňovat své spolupracovníky a prosili je, aby nechali chlapce být. Každý si prý může nosit co chce. A Barron se toho řídí. Značky nosí vesměs demokratické, ke školní uniformě si bere tenisky New Balance, které nestojí více než 2 tisíce korun.

Zájmy

Na teritoriu Bílého domu se vždy najde nějaká zábava pro děti i dospělé. K dispozici je tam bazén, tenisový kurt, bowling a dokonce kino. Zájmy Barrona se ale nikterak neliší od zájmů jeho vrstevníků. Sport, videohry a filmy. Donald Trump zmiňoval, že chlapec se velmi dobře vyzná v počítačích a Melania zas tvrdila, že Trump junior velmi dobře kreslí. Zároveň si ale Donald stěžoval na přehnané násilí ve videohrách: ‚‚Filmy, internet, počítačové hry... ve všem je tolik násilí... Vidím, na co se dívá můj syn a nechápu, jak se to může vysílat.‘‘

Golf

Je známo, že Barron stejně jako jeho otec miluje golf. Pro oba je to zároveň důvod, jak strávit společně čas. Jak tvrdí média, chlapec si je vědom, že daný sport milují podnikatelé a politici, proto se do své budoucí kariéry řádně připravuje.

Pokoj

Novináři jsou samozřejmě bez šance dostat se k Barronovi do pokoje, proto se veřejnost musí spokojit s vyjádřením Melanie, jak to u chlapce vypadá. Podle slov první lady nakreslil Barron ještě v bývalém domě všude po stěnách modely letadel a automobilů. Dnes už je ale chlapec velký a jeho pokoj tomu tedy odpovídá.

Babička, dědeček a... chůva

Barron je ve velmi častém kontaktu s prarodiči. Rodiče Melanie, Viktor a Amalia Knavs jsou v Bílém domě častou návštěvou. Narozdíl od tchýně Barracka Obamy tam ale nežijí.

Před pár lety zmínila Melania Trump pro jeden z rozhovorů, že všechen svůj čas věnuje dítěti. Prý mu vaří, vozí ho do školy i ze školy. Ukázalo se ale, že Barron má chůvu, která s rodinou dokonce žije.

Sdílejte článek
Štítky oblečení dětský pokoj kritika Donald Trump Melanie Trump

Přečtěte si také