TopStar

7. ledna 2018 09:00

První prezidentka USA? Ivanka Trump chce bojovat!

Dcera prezidenta Spojených států Donalda Trumpa se nechala slyšet, že by se chtěla stát první ženou-prezidentkou USA. O tom se mluví především v knize novináře Michaela Wolffa ‚‚Fire and Fury: Inside the Trump White House“. V knize jde o úryvky z článků časopisu New York Magazine, které jsou seskupeny do jednolitého celku. No, dopadnout to může jakkoli, o tom jsme se již nesčetněkrát přesvědčili.

Podle Michael Wolffa souhlasili Ivanka a její muž, vnuk běloruského partyzána, Jared Kushner stát se součástí prezidentské administrace v naději na to, že by se později Ivanka mohla stát prezidentem sama. ‚‚Mezi sebou se Ivanka a Jared domluvili už dávno. Pokud to v budoucnosti bude jen trochu možné, Ivanka bude kandidovat na prezidenta Spojených států,“ píše novinář.

Britský tisk cituje knihu Fire and Fury: Inside the Trump White House úplně jinak. Noviny Times zveřejnily úryvek, ve kterém se tvrdí, že Donald si nepřál být prezidentem, potřeboval jen slávu: ‚‚Těsně před zveřejněním výsledků hlasování ani sám Trump ani jeho okolí nepochybovali, že jejich avantýře přijde brzy konec. Donald má rád slávu a miluje být centrem dění. Kdyby prohrál, proslavil by se. Jeho žena Melanie i syn Barron by byli slavní okamžitě také. On ale vyhrál. A to přineslo ještě větší ohlasy,“ cituje knihu právě Times.

Můžeme zmínit, že kniha Fire and Fury: Inside the Trump White House je napsána na základě dvouset rozhovorů se stávajícím prezidentem USA Donaldem Trumpem, jeho nejbližším okolím a dalšími vysokými hodnostmi Bílého domu. Kniha se objeví v prodeji 9. ledna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také