TopStar

13. srpna 2018 08:14

První rozhovor Václava Postráneckého o těžké nemoci

Herec Václav Postránecký (74) musel podstoupit operaci v dutině břišní a v současnosti prochází náročnou léčbou. I přesto ale nezanevřel na práci a kvůli natáčení nového seriálu Krejzovi je téměř denně na place. A jak to zvládá?

Herec Václav Postránecký o své nemoci doposud veřejně nemluvil. Jen v červnu nastínil oficiální oznámení pro tisk, že má zdravotní potíže. Teď se ale pro média nechal slyšet, jak to s ním v současnosti vypadá. ‚‚Všechno zatím naštěstí probíhá, jak má. Léčbu ale považuji za velmi intimní, takže prosím v jejím průběhu o respekt. Je to hluboce soukromá a přísně individuální věc každého, koho se to týká. I ta nejmenší energie účasti je pro mne nad všechny léky. Proto se také všem těm, kdo podporují mé šance, snažím odměnit. Tím, co pro ně ještě stačím udělat.‘‘

Postránecký pokračuje v natáčení Receptáře prima nápadů a k tomu si přibral jednu z hlavních rolí v novém seriálu Krejzovi. ‚‚Televize mě ujistila, že mi budou vytvořeny podmínky, které budou změnu mého zdravotního stavu plně respektovat. A to je skutečně vrchovatě dodrženo. A jsem za to hluboce vděčný,‘‘ dodává. Natáčení ho prý ale nevyčerpává a naopak je velmi rád mezi kolegy a kamerami.

Jeho choť Helena (71) pracovním vytížení Václava rozhodně nadšená není. Musel jí dokonce slíbit, že do konce roku si žádné jiné pracovní nabídky nepřibere. Sám ale tvrdí, že práce je ten nejlepší lék a do důchodu se zatím rozhodně nechystá. Nejvíce ho prý nabíjí energie diváků.

Sdílejte článek

Přečtěte si také