TopStar

26. ledna 2018 09:20

Půjde Shakira do vězení? Zpěvačce hrozí až 2 roky!

Španělské úřady začaly podezřívat kolumbijskou zpěvačku z podvodů. Podle daňové inspekce Shakira od roku 2011 do roku 2014 neplatila daně. Pokud se vina prokáže, krásce hrozí až 2 roky odnětí svobody a milionová pokuta.

Důvodem vyšetřování se stalo zjištění, že zpěvačka od roku 2011 fakticky ve Španělsku bydlela se svým milým, fotbalistou Gerardem Piquém. Jako řádný občan se však nechovala a na daňový úřad se dostavila až po 4 letech, poté, co porodila fotbalistovi dva syny Milana a Sashu. Podle španělských zákonů ale Shakira už právě od roku 2011 ke Španělsku spadala, protože v něm trávila více než 183 dní v roce. Měla tedy platit daně z příjmu, kterých nabyla nejen ve Španělsku, ale i za jeho hranicemi.

Podle všeho dluží Shakira státu na desítky milionů euro. Španělské vydání La Vanguardia tvrdí, že ‚‚hon“ na zpěvačku začal kvůli jejímu milému. Fotbalista se totiž dal na stranu Katalánska a podpořil myšlenku o jeho nezávislosti. Tím evidentně rozzuřil nejen své fanoušky.

O tom, že se španěskými daňovými úřady není legrace, může Shakiře vyprávět i kolega jejího přítele Lionel Messi. Před dvěma lety odsoudil katalánský soud fotbalistu i jeho otce ke 21 měsícům odnětí svobody za dluh 4,1 milionu euro. Messi však do vězení nešel, protože španělský zákon mluví o možnosti odbýt si trest do dvou let podmínečně.

I Cristiano Ronaldo může zpěvačku politovat. Tento fotbalista se zadlužil daňovému úřadu na 14,7 milionu euro. Říká se, že právě to je jedním z důvodů, proč Ronaldo opouští svůj fotbalový klub Real Madrid.

Španělská daňová četa si dává pozor nejen na fotbalisty, ale i jiné občany. V roce 2015 byla španělská operní zpěvačka Montserrat Caballé odsouzena k 6 měsícům odnětí svobody za neplacení daní a dluh kolem půl milionu euro. V roce 2010 si totiž zaregistrovala jako trvalé bydliště Andorru, ale žila v Barceloně. Ke své vině se operní diva plně přiznala.

Sdílejte článek
Štítky Shakira Lionel Messi fotbalista operní zpěvačka Gerard Pique Cristiano Ronaldo Real Madrid

Přečtěte si také