TopStar

27. května 2018 09:50

Ilona Blašková

Pytlík, Varga, Samec. Slavní a jejich skutečná jména!

Jejich rodná jména jim byla překážkou a ve světě showbusinessu by se tolik nevyjímala. Podívejte se na české celebrity, které se nechaly přejmenovat!

Vojtěch Dyk – Vojtěch Pytlík

Původně se měl jmenovat po svém otci Radko Pytlíkovi. Jenže maminka ho chtěla ušetřit posměšků od spolužáků a dala Vojtovi příjmení Dyk. Nešlo o pseudonym, ale o skutečné příjmení. Jeho maminka se tak jmenovala za svobodna. No, ale nevíme, zda to byl dobrý nápad. Dyk foneticky znamená v překladu z angličtiny - penis.

Lucie Bílá – Hanka Zaňáková

Muzikant, producent a neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig stojí za uměleckým jménem několikanásobné zlaté slavice. „Kapelník Petr Hannig, se kterým jsem na začátku své kariéry spolupracovala, přišel s tím, že si za každou cenu musím zvolit jiné jméno. Postavil mě před hotovou věc. Jednou řekl – budeš Lucie Bílá!“ prohlásila zpěvačka. Rodina ji však oslovuje Hanko.

Michal David – Vladimír Štancl

Král kolotočářské hudby se nechal přejmenovat, protože se jeho jméno zahraničním posluchačům špatně vyslovovalo. Vybral si jméno Michal, protože jeho sestra je Michaela a David, podle Davida a Goliáše. A on je prostě ten malý.

Anna K. – Lucianna Krecarová

Zpěvačka měla velice zajímavé jméno, ale hrozně dlouhé. Bylo prý nutné si dát pseudonym a Anna K. je vlastně její zkrácené jméno.

Petra Janů – Jana Petrů

Když začínala, byla na scéně už jedna zpěvačka Jana Petrů. Vyřešila to tak, že jen přehodila jméno s příjmením.

Martin Maxa – Ivan Varga

Podle zpěváka neznělo jeho původní jméno ve světě showbusinessu moc dobře. Proto se rozhodl pro změnu a zvolil svou přezdívku, která vznikla už na základní škole. V divadelním představení hrál postavu s tímto jménem. Ovšem říká se, že změnil identitu kvůli své divoké minulosti.

Michal Malátný – Michal Novotný

Frontman kapely Chinaski je v civilu rád inkognito. V soukromí tedy používá příjmení Novotný a na pódiu je Malátný. Prý se to tak nějak k němu hodilo.

Olga Lounová – Olga Pytlounová

U Olgy šlo jen o nepatrnou změnu. Původní příjmení se do hvězdného rybníčka nehodilo, a tak ho zkrátila o tři písmena.

Jiří Štěpnička – Jiří Samec

Stejně jako v případě Vojty Dyka, i herec Jiří Štěpnička má příjmení po své mamince.

Xindl X – Ondřej Ládek

Tento pseudonym si vypůjčil od postavy alternativního umělce z filmu Woodyho Allena Hollywood Ending. Nejdřív to myslel jako chvilkový fór, ale pak se mu to zalíbilo.

Jiří Sovák – Jiří Schmitzer

Herec si nechal příjmení změnit během německé okupace za druhé světové války. Jeho manželka Anna používala jeho původní příjmení. Ale nakonec si ho musela změnit na Sováková, aby mohla vyřizovat manželovi korespondenci. Původní příjmení nese jen jeho syn, herec a muzikant Jiří Schmitzer.

Lída Baarová – Ludmila Babková

Příjmení Babková není pro herečku to pravé ořechové. Když se Lída stala populární, změnila si příjmení podle rodinného přítele, spisovatele Jindřicha Šimona Baara, který byl pro ni velkým vzorem.

Marek Ztracený – Miroslav Slodičák

Jméno Marek si populární zpěvák vybral proto, že mu tak říkala jeho první láska na základní škole. A proč právě Ztracený? Asi to odráželo tehdejší období, protože v každé písničce měl slovo, ztrácet, ztracený, apod. Žádný kalkul v tom prý nebyl.

Hana Hegerová - Carmen Mária Štefánia Beatrix Farkašová-Čelková

Místo Carmen si vybrala jméno na Slovensku nejobyčejnější – Hana. Později si změnila i příjmení, které bylo původem maďarské, na maminčino rodné – Čelková. Krátce na to, se ale vdala za dr. Dalibora Hegera a přijala jeho příjmení.

Sdílejte článek

Přečtěte si také