TopStar

13. září 2018 10:00

Ilona Blašková

Rakovina Brendu z Beverly Hills nezlomila. Na charitativní akci se cítila dobře

Rakovina Brendu z Beverly Hills nezlomila. Na charitativní akci se cítila dobře

Americká herečka Shannen Doherty, kterou proslavila role Brendy z legendárního seriálu Beverly Hills 90210, bojuje od roku 2015 s rakovinou prsu. Po té, co jí byla diagnostikována, začala ihned docházet na léčbu a podstoupila operaci. Na podzim 2016 se Shannen rozšířily nádorové buňky do mízních uzlin. Po chemoterapii a ozařování se podařilo rakovinové zárodky zničit. Radost z ústupu rakoviny byla však předčasná. Letos v dubnu testy prokázaly zvýšenou hladinu nádorových markerů v krvi a Shannen musela podstoupit rekonstrukci poprsí.

Pojem rakovina je pro herečku pochopitelně velmi citlivé téma. Vyrazila tedy podpořit charitativní akci Stand Up To Cancer. Společnost jí dělala kamarádka, která má bohužel s tímto onemocněním také zkušenosti.

Pro E!News se Shannen svěřila, že se momentálně cítí dobře. „Pokud procházíte něčím podobným, nespoléhejte na doktory. Ti často nemají všechny odpovědi, které hledáte. Neváhejte oslovit více odborníků, udělejte si vlastní průzkum. Nebojte se pořád na něco ptát. A samozřejmě zůstaňte pozitivní, pokud aspoň trochu můžete,“ radila všem, kteří prochází také tímto těžkým obdobím.

Sdílejte článek

Přečtěte si také