TopStar

15. února 2019 17:00

Markéta Škorňová

Rasismus nebo jen ošklivá bota? Nová obuv značky Katy Perry vyvolala pobouření

Majitelé obchodů s obuví již z prodeje odstranili nové boty značky populární zpěvačky Katy Perry. Důvod? Mokasíny mají na sobě design lidské tváře, jenže boty v černé barvě tak díky tomu vypadají dost zvláštně. Lidé se bouří, že černé mokasíny s lidskou tváří jsou rasistické.

Ano, už došlo i na boty. Rasismus je všude kolem, že se ale i boty dočkají označení rasistické, to by čekal málokdo.

Oblíbená zpěvačka Katy Perry boty miluje, není tak náhodou, že vytvořila svou vlastní kolekci. V té poslední však šlápla vedle. Mokasíny s designem lidské tváře jsou určitě vtipným detailem, ale jen pokud se jedná o mokasíny světlé barvy. Tytéž boty v černé barvě jsou totiž pro veřejnost znakem rasismu.

„Ora Face Block Block Heel Sandal byly stáhnuty z prodeje v obchodních řetězcích Walmart a Dillards,“ informovaly prodejny zahraniční média.

Boty, které navrhla popová diva loni v srpnu, vyvolávaly diskuze už od chvíle, kdy vstoupily na trh. K dispozici byly v obchodech za 129 dolarů. Zpráva o jejich stažení vyvolala směsici rozporuplných reakcí. Na Twitteru se lidé rozdělili do dvou táborů - na ty, co mokasíny milují a ty, co je nenávidí.

Katy Perry je americká zpěvačka, textařka a hudebnice. Jelikož by se její občanské jméno Katy Hudson příliš podobalo jménu herečky Kate Hudson, zvolila si za své umělecké jméno rodné příjmení své matky - Perry. Narodila se v Kalifornii pastorskému páru, vyrůstala na gospelové hudbě a zpívala v kostele. Od církve také dostala svoji první modrou kytaru. Populární se stala díky svému prvnímu megahitu I Kissed A Girl. Jako jediné zpěvačce v historii popu se jí podařilo získat 5 hitů číslo jedna na jednom albu. To se zatím podařilo jen Michaelu Jacksonovi. Mimo svou kariéru se věnuje nadacím (UNICEF). Je také aktivistkou (především LGBT práv a ženské rovnocennosti).

Sdílejte článek

Přečtěte si také