TopStar

31. března 2018 11:43

Ilona Blašková

Reportérka Top Staru Lucie Špaková má nový projekt Odvážlivci

Odvážlivci - to je název nového projektu primácké tváře a reportérky Top Staru Lucie Špakové. Pomoci má lidem, kteří mají z něčeho strach a bojí se to změnit. Lucka jim chce dodat odvahu k prvnímu kroku a pozvala si na to rovnou třicet ambasadorů, mezi kterými samozřejmě nechybí známé tváře.

„Když potřebuješ změnit práci nebo odejít ze vztahu, tak ta odvaha je důležitá. A mně psali fanoušci a návštěvníci Stroodlu různé příběhy. Tak jsem si řekla dobře. Tak pokud to lidi tak děsí, proč jim nedodat odvahu," popsala nám svůj impuls Lucie.

Každý z nás má někdy chuť něco změnit, ale brání mu v tom předsudky, nebo strach z reakce okolí. Osobně se s tím setkal i jeden z nejsledovanějších youtuberů Kovy, který se nedávno veřejně přiznal k homosexualitě. „Hrozně se mi ulevilo. Já jsem o tom přemýšlel dlouhou dobu, kdy to udělám. Když jsem to řekl rodině a přátelům tak to byly velký kameny. Ale ten největší tam pořád visel. A když sem ho mohl teď odstřihnout, tak to bylo super. A ještě víc mě nadchly ty zprávy od lidí, které chodily, že jim to pomohlo udělat stejný krok v jejich vlastním životě. A to byl ten jediný krok, proč jsem to udělal," řekl Kovy.

Součástí brunche s odvážlivci byly i talismany, ke kterým mají známé tváře zvláštní vztah. A všichni, kdo potřebují dodat odvahu, si je v rámci kampaně můžou zapůjčit. „My jsme s Tomášem propůjčili naše zrcadlo, které jsme koupili v takovém antíku v Nuslích naproti našemu tehdejšímu bytu. A to zrcadlo pro nás symbolizuje odraz našeho vztahu. Bylo svědek té naší největší lásky a my jsme si na něj psali zamilovaný vzkazy. A chtěli bychom tím zrcadlem dodat odvahu lidem, kteří se vlastně bojí podívat. Tak aby viděli toho, kdo může jediný udělat tu změnu a to jsou oni sami." řekla Tamara Klusová.

Spousta lidí dnes vnímá jako odvahu i pořídit si tři děti, jak to vnímá Tamara Klusová? „Já si myslím, že je to úplně úžasný a když vidím kamarádky, co mají jenom jedno dítě a vzpomenu si na to, když jsem měla jenom Josefínu, tak to byla daleko větší práce. Je to daleko lepší. Jenovéfka už je vlastně v nekonečném kině. Jenom pozoruje ty starší sourozence, napodobuje je a je to nádherný," prozradila Tamara.

Projekt podpořila i známá fotografka Lucie Robinson. I její práce vyžaduje leckdy odvahu. "Člověku se občas při cestách něco stane. Takže třeba loňské září kdy nás při focení na ostrově Svatý Bartoloměj zastihl hurikán Irma. A odvahu chce taky oslovit některé lidi, třeba kterých si vážíte," řekla Lucie.

Sdílejte článek