TopStar

5. listopadu 2013 23:28

Jana Fikotová

Režisérka Karin Babinská: Krajčo byl má jasná volba

Režisérka a scenáristka Karin Babinská (39) přiznala, že si Richarda Krajča do svého nového filmu vysnila. A nakonec jí vstoupil do života i jako nový životní partner.

Do kin přichází nový film Křídla Vánoc, který natočila režisérka a scenáristka Karin Babinská. „Původně mělo jít o muzikál, ale když jsem začala psát námět, nakonec z toho vznikl film. O hlavní roli jsem měla už od začátku jasnou představu. Chtěla jsem, aby to hrál Richard Krajčo,“ přiznala půvabná Karin s tím, že chtěla, aby Krajčo udělal pro její film také hudbu.

„Když jsem mu řekla, že chci, aby ve filmu zazněla jeho hudba, dal mi poslechnout píseň Cesta, která ještě nebyla vůbec známá. Byla jsem z ní opravdu vedle. Měla jsem pocit, že byla složená přímo pro můj film. Takové osudové spojení,“ dodala Babinská, pro kterou bylo setkání s Krajčem skutečně osudové, jelikož z kuloárů vyšlo najevo, ze zpěvák z kapely Kryštof se během natáčení snímku Křídla Vánoc dal právě s režisérkou dohromady. „Všichni v sobě nosíme svá tajná přání. O některých víme, některá se snažíme potlačit, některá si dovolíme vyslovit a dokonce je i žít. Hrdinové našeho filmu dostanou možnost něco si přát a jejich život se tak rozeběhne směrem, který si sami určili. Řada „náhod“ jim přinese to, co chtěli, a tak mají možnost si svá přání prožít. V životě jsme zodpovědní nejen za vše, co děláme, ale stejně tak i za to, co říkáme, co si myslíme a po čem toužíme... Chtěla jsem natočit film, který by v téhle pesimistické době lidi potěšil a dal jim naději, že věci lze měnit, že jen my sami jsme hybatelé našich životů...,“ uzavřela Babinská, která v roce 2007 debutovala filmem Pusinky.

A o čem Křídla Vánoc jsou? Většina děje se odehrává v nákupním centru v čase Vánoc a promítne se tu hned několik životních příběhů čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo). Vystudovaný oční lékař má rád volnost a ženy, žije v obytném přívěsu na poli nedaleko obchodního centra, kde se prohání jeho kůň. Hezká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku a provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována.

Ráďa (David Novotný), nejstarší z přátel, pracuje v supermarketu jako manažer prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když ji má rád, někdy by nejradši od toho chaosu utekl někam daleko. Zajíc (Jakub Prachař), čerstvě vystudovaný herec, marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balonky. Každý z našich přátel má své touhy a sny a právě Vánoce jsou časem, kdy se mohou plnit. Dejme šanci zázrakům! Copak se pohádky nemohou žít? Film bude do českých kin uveden 14. listopadu

-juf-


Přečtěte si také