TopStar

22. června 2019 14:02

Říká vám něco jméno Alex Morgan? Tuhle americkou fotbalistku zbožňuje celý svět!

Je světovou a olympijskou šampionkou ve fotbale, autorkou knížek pro děti a v neposlední řadě hvězdou časopisu Sports Illustrated! Mladá Američanka má prostě talentu na rozdávání, proto si můžete přečíst její příběh.

Devětadvacetiletá Alex Morgan je kombinací talentu a píle. V ženském sportovním světě je něco jako Ronaldo a Messi v tom mužském. Její instagram sleduje bezmála 6,5 milionu fanoušků, kteří ji zbožňují nejen pro její sportovní talent, ale i laskavost, psaní knih a v neposlední řadě krásu.

V posledních dnech je to především fotbal, díky kterému je Alex v centru pozornosti. Sedmého června odstartovalo ve Francii mistrovství světa ve fotbalu žen. Za vzestup popularity tohoto donedávna především mužského sportu může bezesporu i krásná Alex.

„Je tváří ženského amerického fotbalového týmu. Jedná se o výjimečný příklad fotbalistky, která překročila hranice sportu a zaujala i v jiných disciplínách,“ říká o ní novinářka Caitlin Murray.

Podle trenéra fotbalového klubu Orlando Pride, za který Alex v USA hraje, Marca Skinnera, je Morgan nejlepší na světě v tom, co dělá. „Je to velká detailistka, má spoustu otázek, hledá příčiny a řešení, chce být maximálně nápomocna svému týmu," říká Skinner. „Je ohromná a velmi laskavá, není divu, že ji lidé i spoluhráčky zbožňují,“ dodává.

Alex bere velmi vážně obdiv, který má u nejmladších fanoušků a snaží se jít příkladem. Napsala už několik dětských knížek, které se věnují - jak jinak - sportu.

Pánové ji obdivují nejen pro její sportovní talent, ale také pro její krásu a dokonalou postavu, kterou už několikrát ukázala ve známém časopisu Sports Illustrated.

Za obhajobou titulu kráčejí americké fotbalistky na mistrovství světa ve Francii suverénně. Základní skupinou prošly, aniž by inkasovaly gól. Vyhrály všechny tři zápasy a po vítězství 2:0 nad Švédskem mají zatím impozantní skóre 18:0. Tak uvidíme, zda se Alex se spoluhráčkami bude opět radovat z poháru mistra světa.

Sdílejte článek

Přečtěte si také