TopStar

17. srpna 2017 13:52

Jiří Kubeš

Robbie Williams už je v Praze!

Robbie Williams už je v Praze!

Robbie Williams (43) dorazil dnes v noci do Prahy. Jeho soukromé letadlo přistálo na Ruzyni třicet minut po půlnoci. Zpěvák přiletěl s předstihem v rámci svého očekávaného pražského koncertu. Praha je na pořadí 25. vystoupení z celkových 29. Koncert se uskuteční v sobotu 19. srpna na letišti v Letňanech. Evropské turné, společně se svými hosty legendárními Erasure, odstartoval v britském Manchesteru 2. června a ukončí ho koncertem v Moskvě.

K Rusku se váže i single, který zazní hned z kraje večera s názvem Party Like a Russian. Ten ještě před vydáním samotného alba spustil velký rozruch. Klip k této skladbě je totiž parodií na život ruských zbohatlíků a jejich nevkus. Spekuluje se jestli si známý provokatér nevzal inspiraci ze svého loňském vystoupení v Praze na Žofíně. Konala se tam totiž svatba dcery ruského oligarchy Rašida Sardarova, na které zpěvák vystoupil.

Pražský koncert, stejně jako ty předešlé, by měl být otevřen titulní písní z nově vydané desky The Heavy Entertainment Show. Nové písně pak budou proložené singlem Let Me Entertain You, který zazněl před pěti lety na zahájení oslav k 60. výročí panování Alžběty II. Hudebník myslel i na oběti teroristického útoku v Manchesteru. V úvodu předešlých koncertů jim věnoval píseň Angels. Dále pak pozměnil text skladby Strong, kde oproti originálu zazpíval „My jsme Manchester a my se ku*va nebojíme!

Anglický rodák, který se proslavil na počátku 90. let jako člen chlapecké skupiny "Take That", zavzpomíná i na starší hity jako Come Undone, Feel, My Way nebo Somethin´ stupid. K té se dokonce váže i vtipná historka. Měl totiž prožít románek s herečkou Nicole Kidmanovou, která s ním tento původní hit Franka a Nancy Sinatrových nazpívala.

„Připadal jsem jí atraktivní, nakonec jsem ale už nevěděl, co povídat, tak jsem na ni prostě skočil,“ S úsměvem na rtech vypráví Williams. Následně ale dodává, že tři čtvrtiny příběhů o jeho úletech jsou smyšlené. K jeho největší vášni už prý nepatří lov žen, ale noční vyjídání ledničky, což označil za závislost.

Co se týče lásky, tak se zdá, že vzal za své i jeho slavný výrok: „ jsem zamilován do představy, že se zamilovávat nebudu“. Už více jak deset let totiž žije s herečkou Aydou Fieldovou, se kterou má čtyřletou dceru a dvouletého syna. Že je známý bouřlivák klidnější a váží si rodiny, svědčí i fakt, že ho na koncertech doprovází jeho otec Peter. S ním je také ubytován v jednom z hotelů v centru Prahy.

Během čtvrtka chce zpěvák odpočívat. V pátek by pak měly být zahájeny zkoušky k sobotnímu koncertu. Robbie je podle informací z pořadatelské agentury nervózní z nehezké předpovědi deštivého sobotního počasí.

Naposledy na veřejnosti vystoupil Robbie Williams v Čechách v O2 aréně v roce 2014. Jeho koncert tenkrát navštívilo okolo šestnácti tisíc lidí. Letošní vyhlídky jsou několik desítek tisíc fanoušků. I proto pořadatelé vyzývají, aby účastníci raději než aut, využili možnosti hromadné dopravy. Areál bude přístupný od tří hodin. Host, kapela Erasure vystoupí ve čtvrt na osm. Samotný zpěvák pak o půl deváté. „Vstupenky jsou prodávány v rámci sítí Ticketpro a Ticketportál, měly by ale být k dostání na pokladnách těsně před koncertem v Letňanech,“ oznámil Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Sdílejte článek
Štítky koncerty turné Robbie Williams

Přečtěte si také