TopStar

25. října 2018 13:27

Robert De Niro obdržel balíček: Skrývala se v něm bomba?

V newyorské restauraci Tribeca Grill, která patří oscarovému herci Robertu De Nirovi (75), byl nalezen podezřelý balíček. Ten byl adresován přímo hollywoodské hvězdě. Všichni okamžitě zpanikařili a začalo se spekulovat, že jde o bombu. Šlo o ni ale skutečně?

Speciální jednotka newyorské policie podezřelý předmět okamžitě z budovy na jižním Manhattanu zabavila a odvezla mimo dosah. Předmět byl údajně nápadně podobný zásilkám, které v minulých dnech dostali přední politici Demokratické strany. A podobné bylo i výbušné zařízení, které skutečně leželo uvnitř.

Nálož byla uložena v patnácticentimetrové dlouhé plastové trubce a ta zas obalená černou páskou. Ve všech sedmi dosud zaznamenaných případech byla naplněna střepy skla a napojena na malou baterii. Zvláštní je, že všechny tyto zásilky byly řádně označeny známkami a zpáteční adresou floridské kongresmanky Debbie Wassermanové Schultzové.

Trump? Nikdy

V současnosti se De Niro věnuje kinematografii podstatně méně a spíše se angažuje v politice - je zastáncem demokratické strany. Roku 2016 získal od bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamy nejvyšší americké civilní vyznamenání v podobě Medaile svobody.

Robert De Niro je znám svým odporem vůči stávajícímu prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi. Už během voleb hlasitě podporoval neúspěšnou kandidátku na post prezidenta Hilary Clinton a o Trumpovi zveřejňuje velmi ostré výroky. Při letošním udělování cen Tony se De Niro vyjádřil i k současnému prezidentovi USA. ‚‚Chci říct jediné. Fuck Trump,‘‘ nechal se veřejně slyšet. Americký prezident okomentoval toto tvrzení, že při natáčení dostal Robert příliš mnoho ran od boxerů a právě to se podepsalo na jeho intelektu.

Sdílejte článek
Štítky bomba Robert de Niro Donald Trump restaurace

Přečtěte si také