TopStar

16. srpna 2018 10:00

Robert De Niro oslaví 75. narozeniny! Věděli jste o něm skutečně vše?

O Robertu De Nirovi je známo, že říká, co mu na mysl přijde. Představitel filmových psychopatů a mafiánů slaví pětasedmdesátileté narozeniny. Při té příležitosti si pojďme připomenout, co jste o hollywoodské legendě nevěděli.

Životopis Roberta De Nira je úctyhodný portrét nadaného muže, který se díky svému perfekcionismu vyšplhal na jednoho z nejuznávanějších herců v historii.

Soukromý život

De Niro měl vždy slabost pro ženy snědé pleti. Roku 1976 se Robert oženil s herečkou Diahnne Abbott, se kterou má syna Raphaela. O 12 let později však došlo k rozvodu. Roku 1997 si vzal za manželku Grace Hightower, se kterou žije dodnes. Jen o rok později se jim narodil syn Elliot. Robertovi byla v roce 2003 diagnostikována rakovina prostaty, ze které se však naštěstí velmi záhy vyléčil. Založil svůj vlastní filmový festival, který spolu se svou restaurací pojmenoval po své rodné čtvrti Tribeca. Na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech převzal v roce 2008 Křišťálový Glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Trump? Nikdy

V současnosti se De Niro věnuje kinematografii podstatně méně a spíše se angažuje v politice - je zastáncem demokratické strany. Roku 2016 získal od bývalého prezidenta Spojených států Baracka Obamy nejvyšší americké civilní vyznamenání v podobě Medaile svobody. Při letošním udělování cen Tony se De Niro vyjádřil i k současnému prezidentovi USA. ‚‚Chci říct jediné. Fuck Trump,‘‘ nechal se veřejně slyšet. Americký prezident okomentoval toto tvrzení, že při natáčení dostal Robert příliš mnoho ran od boxerů a právě to se podepsalo na jeho intelektu.

Filmový přínos

Těžko by se našel někdo, kdo by neznal jednoho z největších hereckých velikánů, který nikdy neváhal udělat pro úspěch své role maximum. Veřejnosti dokázal, že může být profesionálním zlodějem, slavným gangsterem, duševně nemocným, boxerem, neúspěšným komikem, či dokonce samotným ďáblem.

Dvojnásobný držitel Oscara, čtyř dalších Oscarových nominací a laureát Zlatého Globu. Jeden z nejúspěšnějších herců za celou historii světové kinematografie se narodil v roce 1943 v newyorské čtvrti Tribeca jako syn uznávaných malířů Virginie Admiral a Roberta De Nira. Ti se ovšem rozvedli, když byl Robert dva roky starý. Navštěvoval veřejnou základní školu na Manhattanu. Následovalo studium na newyorské střední škole hudby a umění Fiorelo H. LaGuardia High School, kterou však nedokončil. Před obecenstvem se objevil poprvé v roce 1953 na školním představení pohádkového muzikálu Čaroděj ze země Oz. V šestnácti letech se rozhodl opustit školu a připojil se k divadelnímu souboru, který vystupoval na středních školách s inscenací Čechovova Medvěda. Na počátku 60. let studoval v dramatických kurzech Stelly Adlerové a Luthera Jamese. Robert De Niro se nechal hned několikrát slyšet, že nikdy nebyl studijní typ, i přesto se dal na tolik škol, kolik jen mohl zvládnout. Vždy hledal tu pravou.

Posedlost svými rolemi

Celý Hollywood o Robertovi ví, že jeho příprava na roli hraničí s posedlostí. Kvůli natáčení filmu Kmotr II odjel na Sicílii a tamější obyvatele s mikrofonem v ruce nutil k tomu, aby mu říkali jeho repliky. Kvůli filmu Zuřící býk se naučil boxovat a přibral 20 kilo. No a před Taxikářem několik týdnů obrážel s taxíkem newyorské ulice. V nejbližší době se můžeme těšit na jeho účast ve snímku Joker, který bude vyloženě o tomto padouchovi a právě De Niro si zahraje jednu z hlavních rolí. No, jistě se máme nač těšit.

Sdílejte článek
Štítky narozeniny Robert de Niro kmotr Mafiáni

Přečtěte si také