TopStar

23. dubna 2018 11:00

Rozené svůdkyně: Nejhříšnější herečky Hollywoodu všech dob

Zlatá éra Hollywoodu je spojena s nebeskými kráskami a sebevědomými mačo, kteří mohou jedním svým pohledem pokořit srdce každého diváka. V reálném životě těchto hvězd ale vše tak snadné nebylo. Jakoby se jim jejich karierní úspěch vymstil v tom soukromém. Pojďme si některé z těchto nešťastníků připomenout!

Elisabeth Taylor

Slavná především díky své neskonalé kráse a hereckému talentu. Byla považována za nejsvůdnější dámu Hollywoodu. Ohromný skandál vypukl, když se začalo spekulovat o jejím románku se zpěvákem Eddiem Fisherem, který byl v té době ale manželem Elisabethiny nejlepší přítelkyně Debbie Reynolds.

Později Fisher od ženy odešel a vzal si právě Taylor. Velmi záhy se ale i tento svazek rozpadl. Po letech se Elisabeth své kamarádce omluvila a dámy se začaly přátelit nanovo.

Královna Hollywoodu byla vdaná sedmkrát a lásku svého života, herce Richarda Burtona si brala dvakrát. Její první manželství začalo v dívčiných 18 letech. Jejím mužem se stal společensky známý playboy Nicky Hilton, dědic impéria Hilton. Elisabethiným šestým mužem byl Senátor Spojených států John Warner. Dvojice se vzala roku 1976 a o necelých 6 let později se rozvedla. Když se Taylor rozvedla i se svým posledním manželem Larrym Fortenskym roku 1996, rozhodla se, že mužů v jejím životě už bylo dost. Do své smrti v roce 2011 žila herečka sama.

Marlene Dietrich

I když byla Dietrich celý život provdaná za režiséra Rudolfa Siebera, nebylo to důvodem, proč si odříkat sexuální s jinými muži i ženami. Mezi jejími milenci byli herci John Gilbert, James Stewart, Maurice Chevalier a dokonce i Erich Maria Remarque sehrál významnou roli v Marlenině životě. Románek se spisovatelem trval až do jeho smrti. Právě hlavní hrdinka díla ‚‚Vítězný oblouk‘‘ byla prototypem Marlene. No a spisovatel Ernest Hemingway si s Dietrich dopisoval dlouhých 30 let.

Marlene říkávala: ‚‚Sex se ženou je mnohem lepší než sex s mužem, se ženou ale žít nezaneš.‘‘ Její nejslavnější milenkou byla scénáristka a básnířka Mercedes de Acosta. Mezi Marleninými dalšími dámskými láskami byly Ann Warner (žena Jacka Warnera, jednoho z vlastníků studia Warner), Greta Garbo, Lili Damita, Claudette Colbert či Dolores del Río, o které sama Dietrich tvrdila, že je nejkrásnější ženou Hollywoodu.

Vivien Leigh

Vivien Leigh rozbíjela nejen srdce, ale i rodiny. Její skandální vztah a posléze i manželství s hercem Laurencem Olivierem začal tak, že se dívka přišla podívat na natáčení, kde Olivier hrál. Dívala se na něj a náhle vykřikla: ‚‚Tohle je muž, kterého si vezmu!‘‘ Vše by bylo v pořádku, kdyby nebyli oba aktéři ve ‚‚šťastných‘‘ manželstvích. A manželka Laurence byla ke všemu tou dobou těhotná!

Románek Vivien a Laurence začal roku 1936 a 1940 se dvojice vzala. Jejich vztah se považuje za největší romanci 20. století.

Dopisy, které herec Vivien psal mají dost otevřený charakter a svědčí o neskonalé lásce jednoho k druhému. ‚‚Miluji vás a uctívám vás jako bohyni,‘‘ psal herec své milé a přiznával, že na ni stále myslí. V dalším dopisu blahopřeje Leigh k nové roli ve snímku ‚‚Jih proti Severu‘‘, která poskytla dívce slávu po celém světě.

Jayne Mansfield

Kdo by si nepamatoval fotografii, na které Sophia Loren otráveně a pobouřeně kouká na hrudní partie blonďaté Jayne Mansfield. Sex bomba Jayne měla nespočet milenců. Říkalo se dokonce, že prý byla jednou z milenek Kennedyho. Její nejskandálnější vztah byl ale s Antonem LaVeyem, zakladatelem Církve Satanovy. Samotná herečka tento svazek ale nikdy nepotvrdila.

‚‚Mansfield, která obvykle netajila své milence, vztah s Antonem popírala. Pakliže ale budeme věřit žurnalistům, Jayne si dělala několikrát legraci, že jsou mezi jejími nápadníky i satanisti. LaVey zas oficiálně přiznal, že s herečkou chodil. Promluvil o tom ale dlouho po její tragické smrti při autonehodě. Anton se také nechal slyšet, že autonehoda byla způsobena prokletím, které bylo na krásku uloženo.‘‘

Marilyn Monroe

Z celého Hollywoodu se nepřipisovalo nikomu tolik milenců jako právě Marilyn Monroe. Norma Jeane byla vdaná třikrát. Vzala si policistu Jamese Doughertyho, baseballistu Joeho DiMaggia a spisovatele Arthura Millera. Dokonce se spekuluje, že jednu dobu byla tajně vdaná za herce Roberta Slatzera. ‚‚Měla v sobě něco jedinečného. Zamiloval jsem se na první pohled,‘‘ nechal se v jednom z rozhovorů slyšet Robert.

Marilyn ale nebyla příliš věrnou ženuškou. Její muž Miller ji párkrát zastihl v posteli s hercem Yvesem Montandem. Monroe tehdy zveřejnila, že je připravena se rozvést a odejít k milenci. Problém byl, že milenec se k ní příliš nehrnul.

Dokonce se mluvilo i o románku Marilyn s její sousedkou a hereckou kolegyní Natashou Lytess. Poté, co se k ní Monroe nastěhovala, psali novináři o lesbické lásce dvojice stále častěji.

Sdílejte článek

Přečtěte si také