TopStar

11. března 2018 10:00

Ilona Blašková

Rozhodnuto! Ceny 25. ročníku Českého lva byly rozdány

Ceny jsou rozdány! V sobotu večer se v pražském Rudolfinu udíleli Čeští lvi. Předávání cen České filmové a televizní akademie se konalo už po pětadvacáté. Večerem opět diváky provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. Nejlepším snímkem loňského roku se stal rodinný film Bába z ledu.

Ceny se rozdávaly v 15 kategoriích. Akademici vybírali celkem z 25 celovečerních hraných a animovaných filmů a 26 dokumentů, které byly v loňském roce uvedeny do distribuce. Film režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu byl s patnácti nominacemi favoritem celého večera. Jeho tvůrci si nakonec převzali šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film. Sošky lva obdržel také Bohdan Sláma za nejlepší režii a scénář. Herečky Zuzana Kronerová a Petra Špalková si převzaly ceny za nejlepší ženské výkony v hlavní a vedlejší roli a Pavel Nový byl oceněn jako nejlepší herec v hlavní roli.

Tři ocenění získal film Po strništi bos režiséra Jana Svěráka. Politické drama Milada obdrželo ceny dvě. Níže si můžete prohlídnout kompletní výsledky v jednotlivých kategoriích.

Účinkující během předávání cen několikrát naráželi na útoky na svobodu medií a nechvalné výroky prezidenta Miloše Zemana o veřejnoprávní televizi. I naši slovenští sousedé nezůstali pozadu. Využili příležitosti a vyjádřili se k situaci v jejich zemi. V souvislosti s vraždou slovenského novináře pronesla Zuzana Kronerová, že si přeje, aby se podobná „arogance moci“ neobjevila i v České republice. Několik hostů také mělo na uctění památky zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky na oděvu placku s napisem “All for Jan“.

Předávání těchto prestižních filmových cen patří vždy k největším událostem roku. Slavnostní večer si tak nenechala ujít spousta našich celebrit. Jedním z nejvýraznějších hostů byla přítelkyně zpěváka Adama Mišíka Diana. Všechny přítomné oslnila možná až příliš hlubokým výstřihem. Odvážné šaty navrhla Zuzana Kubíčková.

Jeden z největší hereckých elegánů a idol žen Jiří Bartoška dorazil se svou manželkou a té to jako vždy velice slušelo. Šaty měla od návrhářky Liběny Rochové a přes ně stylový kožíšek.

Přehlédnout rozhodně nešla herečka Bára Poláková, která přišla bez svého partnera Pavla Lišky. Oblékla šifónové bledě modré šaty od návrhářky Agáty Sihákové.

Bez společnosti manžela přišla i herečka Anna Kameníková. Doprovod jí dělala její kamarádka. Aničce jednoduchý střih šatů a decentní make up velmi slušel.

Během slavnostního večera vystřídala krásná herečka Tereza Voříšková dvoje bílé šaty. Při příchodu měla dlouhé s hlubokým dekoltem a při předávání ceny měla jiné bílé šaty. Pod ty si Tereza nevzala podprsenku a bylo na co koukat.

Sošku také předávala herečka Jitka Čvančarová, která přišla se svým manželem Petrem Čadkem. Vyzývavé šaty obnažující její velké vnady tentokrát nechala doma. Vzhledem k jejímu požehnanému stavu zvolila umírněnější model. Oblékla vkusné fialové šaty pod kterými bylo vidět její rostoucí bříško.

Mezi hosty nechyběl ani herecký pár Taťána Vilhelmová a Vojta Dyk. Na událost dorazili v dobré náladě a přítomný fanouškům se ochotně podepisovali a fotili se s nimi.

Mezi další ozdoby večera patřila například herečka Jana Plodková nebo partnerka muzikanta Michala Dvořáka DJ Lucca.

Kompletní výsledky

NEJLEPŠÍ FILM Bába z ledu
NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM Červená - režie Olga Sommerová
NEJLEPŠÍ REŽIE Bába z ledu – Bohdan Sláma
NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI Bába z ledu – Zuzana Kronerová
NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI Bába z ledu – Pavel Nový
NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI Bába z ledu – Petra Špalková
NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI Po strništi bos – Oldřich Kaiser
NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ Bába z ledu – Bohdan Sláma
NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL Svět pod hlavou
NEJLEPŠÍ KAMERA Po strništi bos – Vladimír Smutný
NEJLEPŠÍ STŘIH Špína – Jiří Brožek, Michal Lánský, Jana Vlčková
NEJLEPŠÍ ZVUK Po strništi bos – Jakub Čech, Claus Lynge
NEJLEPŠÍ HUDBA Křižáček – Irena a Vojtěch Havlovi
NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE Lajka – Aurel Klimt, Martin Velíšek, František Lipták
NEJLEPŠÍ KOSTÝMY Milada – Simona Rybáková
NEJLEPŠÍ MASKY Milada – Andrea McDonald
CENA ZA MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS ČESKÉ KINEMATOGRAFII Alois Fišárek
CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM Atlantida, 2003 – Michal Blaško
NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT Po strništi bos – Jiří Karásek, Lukáš Fišárek
CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ Po strništi bos – Jan Svěrák
Sdílejte článek
Štítky Český lev

Přečtěte si také