TopStar

23. června 2014 11:01

Lucie Průchová

Rozhovor! Roman Šebrle je bojovník a má rád výzvy! Bude moderovat Zprávy FTV Prima

Bývalý světový rekordman v desetiboji Roman Šebrle bude nyní lámat rekordy v hlavních zprávách jako moderátor! Jak se na svou novou roli těší, jak se mu spolupracuje s kolegyní Gabrielou Kratochvílovou, a co na to rodina? Tohle a ještě víc nám prozradil v následujícím rozhovoru!

Jak jste vůbec reagoval, když vám poprvé z Primy zavolali, že by pro vás měli nabídku na moderování Zpráv?

Moc dobře si to pamatuji. Neberu cizí čísla, takže jsem měl zmeškané hovory, a pak mi paní Obzinová napsala, že by pro mě měla nějakou nabídku a jestli bychom se nesešli. Poté jsme se potkali a když zaznělo, že by mělo jít o hlavní Zprávy, tak jsem se začal upřímně smát. Čekal bych spíše nějakou sportovní rubriku nebo pořad.

Dlouho jste zvažoval, jestli nabídku na moderování vzít?

Tahle nabídka byla jednoznačně prestižní, takže ty plusové body nebylo třeba dlouho hledat. Musel jsem si nicméně ujasnit, jak by to šlo propojit s rodinou a golfem, kterému se věnuju, a jen co jsme se doma poradili, tak jsem to vzal. Nešlo říct ne.

Prošel jste si někdy nějakou mediální průpravou?

V tomhle směru ne, to asi ani nešlo. Intenzivně teď pracujeme s paní Janou Postlerovou, která nás učí, jak vše pořádně přečíst a jak si zprávy napsat sobě do úst. Nikdy jsem si navíc neuvědomil, že u zpráv nelze tolik dávat najevo emoce. To není jako u pohádky, která je naopak plná emocí. Tady si divák musí udělat úsudek sám, nemůžeme mu nic podsouvat. Sám jsem na tuhle novou etapu hodně zvědavý. Nikdy nejdu na půl plynu, takže do toho dám maximum.

Nebojíte se, že u svých sportovních kolegů ztratíte kredit?

Myslím si, že je to krásná a prestižní práce a že budou spíš fandit než kritizovat.

A děti měly radost?

Ty jsou samozřejmě pyšné. Jsou rády, že táta bude zase v televizi.

Jak hodnotíte Gabrielu Kratochvílovou jako svou kolegyni?

Teprve se poznáváme, ale už teď vím, že Gábina nemůže být špatná. Za prvé je talentovaná, řekl bych, že jí moderování půjde jako po másle, a pak je to velmi příjemná a sympatická ženská, se kterou se dá normálně bavit. Jistě, měl jsem obavu, jestli to není jen krásná tvář bez duše, ale u Gábiny o tom nemůže být řeč.

Měl jste dřív nějaké nabídky na moderování?

Ano, jednu jsem dostal už před asi pěti lety. Šlo o moderování České Miss. Tehdy jsem rovnou řekl ne. Za prvé by mi to ukrajovalo z mého času – tehdy jsem ještě trénoval, a pak jsem na to nebyl absolutně připravený. Věděl jsem, že jestli mám někdy podobnou nabídku vzít, že musím ještě počkat.

Čím kromě moderování na Primě ještě žijete?

Hodně mě vytěžuje golf, kterému se snažím věnovat profesionálně. Trénuju každý den. Je fajn, že ráno zavezu děti do školy a do druhé, než je vyzvednu, mám spoustu času pro sebe. Je taky dobrý, že večer budu nejpozději v osm doma, takže ještě zvládnu přečíst i nějakou tu pohádku.

Jste rád, jak vám život servíruje zásadní životní zlomy?

Jak se to vezme. Nikdy jsem nežil minulostí a ani budoucností. Neplánoval jsem, že budu olympijským vítězem. Jen jsem věděl, že se musím zlepšovat. A tak je to i u golfu. Už nezbyl čas přemýšlet, jestli mi třeba nechybí atletika. U golfu jsem na začátku, trénuju, ale dobrý nejsem, takže je ještě hodně prostoru k tomu, aby se člověk zlepšil a mohl stoupat. Ale golf je něco, co mi vyplnilo jakousi mezeru, kterou jsem v životě pociťoval.

Golf asi skvělou kondici nezajistí. Sportujete ještě?

Teď moc ne. Když bylo ještě chladněji, to člověk zalezl k televizi a nic se mu nechtělo, ale teď musím začít něco dělat. Chybí mi běh i posilování, ale na to si snad čas najdu.

Zajímá vás Roman a Gábina? Tak pokračujte zde:


Přečtěte si také