TopStar

15. srpna 2017 13:03

vedran

ROZHOVOR: Teď žeru, ale pak přijde tvrdý režim, říká Prachařová pár dní před porodem

Modelka a moderátorka Agáta Prachařová se už za pár týdnů stane dvojnásobnou maminkou. S manželem Jakubem Prachařem čekají holčičku. Agátu v rozhovoru pro iTOPSTAR.cz připustila, že jméno dcery už vybrali, ale zatím si jej nechávají pro sebe. Jedno ale práskla - nyní si dopřává v jídle, po porodu však začne tvrdě makat.

Velké finále se blíží. Jak se cítíte před druhým porodem?

Cítím se dobře, nic mi není.

Vybavují se vám vzpomínky na první porod s dnes už šestiletým Kryšpínem?

Na první těhotenství si už moc nevzpomínám, ale přijde mi, že mě Kryšpín tolik nekopal, ale spíš jsem to zapomněla, tedy spíš jsem zapomněla úplně všechno, jako to, že teď nebudu tři roky spát. Ale i tak se na miminko hodně těšíme.

Říká se, že holky ubírají v průběhu těhotenství na kráse. Souhlasíte s tím?

Myslím si, že když někdo vypadá jako slon, tak nemůže nikdy být hezký. Kuba s Kryšpínem mi říkají 'Ty můj slone'. Takže těhotná holka je s tím břichem určitě krásná, ale že bych si sama sobě přišla fyzicky přitažlivá, to opravdu ne.

První syn přišel na svět před třicítkou, dcera se narodí po ní. Tím narážím na to, že na druhé dítě a porod můžete být lépe připravená. Nebo ne?

Myslím si, že na porod a bolest s tím spojenou nemůže být nikdo nikdy připravený. Při prvním porodu jsem se bála, že nepoznám, kdy to celé začne, třeba kontrakce, ale teď vím, že to opravdu poznám, ta bolest je úplně jiná a k ničemu jinému se nedá přirovnat, takže v tomhle směru jsem klidná, i když každý porod probíhá trochu jinak, ale už jsem byla na porodním sále a nějaká ta zkušenost tam je. Hlavně se musí vydržet.

A pak už tu budou dvě děti, dvojí starost. Bude to pro vás v něčem snadnější?

Myslím si, že ne, spíš toho budu muset zvládnout víc, protože kromě miminka tu mám velkého a schopného šestiletého chlapečka, který mi bude určitě pomáhat. (Nebudu - zvolal Kryšpín sedící vedle maminky). Nicméně to bude určitě náročnější, jsem taky starší. Vidím to i teď. Když jsem čekala Kryšpína, tak jsem nebyla tolik unavená. I když, moje matka mi připomíná, že jsem od sedmého měsíce jenom ležela, což teď nedělám. Moc se to ani nedá. To musíme na houby, pak na koloběžku, pouštět draka a je to celkově víc ve shonu.

Nestýská se vám po večírcích?

My jsme teď celkově v období, kdy jsme nejradši doma, což je určitě i tím těhotenstvím. Ale představa, že bych měla jít po porodu někam na mejdan, by mě asi ani nenapadla. Je to tím věkem, asi jsem opravdu zestárla, a máme prostě radši klid. Neříkám, že si někdy na zahradě neuděláme mejdan, ale je to spíš s kamarády a rodinou. Nemáme potřebu chodit do baru a ukazovat se. Zrovna jsme se o tom nedávno bavili i s Kubou a nepřišli jsme na to, proč to lidi dělají, proč se chodí vystavovat do baru. Neříkám, že jsme to nedělali, ale teď už ne.

Už máte pro dceru jméno?

Jména vybraná máme, ale necháváme si je pro sebe. Lidi se budou i tak dost smát. Kryšpín chtěl Cecilku, tu jsme zavrhli.

Všiml jsem si, že jste na Facebooku poptávala trenérku. To chcete cvičit hned po porodu?

Je hodně důležité začít cvičit hned po porodu. Hodně žen čeká na pohyb dlouho po porodu, mívají nevzhledné břicho, a to není úplně ono. Po porodu Kryšpína jsem začala cvičit hned a stejně to udělám i po druhém porodu. Je prostě důležité, aby se všechny svaly a dělohy zatáhly, jak mají. Teď samozřejmě ve velkém žeru, ale po porodu přijde tvrdý režim. Plánuji, že si budu dělat hlavně vývary, což při kojení bohatě stačí, nebudu se přežírat. A tím, že se to obžerství stopne, tak to hodně pomůže.

Máte nějaké myšlenky na práci?

Dala jsem si cíl, že minimálně měsíc po porodu nebudu nic dělat. V TOP STAR magazínu jsem si věci předtočila do října, o tuhle práci bych nerada přišla, protože mě baví a budu v ní ráda pokračovat i dál. A pak se stanu učitelkou, na konzervatoři se bude otvírat nový mediální obor, kde bych měla mít pravidelné hodiny, ale časově by se to mělo zvládnout bez problémů. Vše se uvidí až po porodu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také