TopStar

18. května 2015 10:34

Barbora Koukalová

Ruský hokej je ostuda planety: Nechutná sborná urazila vítěznou Kanadu a není to poprvé

Kanada je momentálně nejlepší hokejová země na světě a jejich medaile je zasloužená. My to víme, Finsko to ví, Švédsko to ví, jen Rus to neví.

Řekněme si to otevřeně hned teď – nikdo v Česku nefandí Rusku a nefandí mu už od sovětské okupace v roce 1968.

Ano, my víme, že je to v moderní civilizaci nedospělé a staré křivdy by měly být zapomínány, natož ve sportu, ale bohužel pravda je taková, že i mladí Češi, kteří okupaci nikdy nezažili, tak nějak cítí, že naše společné klání na ledě je taková metaforická odveta za obsazení naší země.

Kolektivní paměť funguje naprosto přesně a Rus se ani nesnaží, aby ji z nás vymazal a předvedl se nám v hezčím světle. Protože jestli se někdo na ledě chová jako nesportovní hovado, je to právě ruská sborná.

Rus chce totiž vždycky jenom zlatou, a když ji nedostane, předvádí neuvěřitelné věci. Na MS v roce 2010 jsme nad ním vyhráli zlato my a hned se divák musel poblít u televize, neboť ruští hokejisté si začali zpupně sundávat stříbrné medaile z krku. I ostřílený Záruba nemohl chvíli překvapením mluvit.

Včera se situace opakovala s Kanadou, ale to snad bylo ještě horší. Po zásluze zase zlatá Kanada, nejlepší hokejová země na světě, ať se vám to líbí, nebo ne (my jsme druzí hned po ní), si ani nemohla pořádně vychutnat radost z poháru, protože k ní patří i úcta poraženého.

Ruští hokejisté ovšem začali odjíždět do šaten a ani nevyslechli kanadskou hymnu, jak se sluší a patří, čímž odmítli vzdát hold vítězi. Ale pak ať se sami nediví, že přání k jejich prohře nejsou tak výjimečná.

(bk)

Sdílejte článek
Štítky led medaile hokejista Rusko Kanada Rusové

Přečtěte si také