TopStar

25. srpna 2015 13:17

RYTMUS může dál snít. V Česku jeho nový film moc lidí do kin nepřitáhl

Ani slzy mu nepomohly, aby dokázal Česku, že je opravdu král. V kinech ho v prvním víkendu porazily i slabé Pixely.

Osm let nechal kolem sebe Patrik Vrbovský kroužit kamery, aby zachytily jeho ozajstný život, ale nakonec se jeho Sídliskový sen i o slabém premiérovém víkendu musel sklonit před slaboduchými Pixely – ty navštívilo 16 tisíc lidí, Rytmusovu cestu ke smíření se svou cikánskou duší pak o tísícovku méně. Navíc se dá čekat, že většina skalních fanoušků film navštívila hned zpočátku, takže návštěvnost půjde rychle dolů. Zkrátka, žádný velký hit – což není příklad třeba dvou neúnavných animovaných hitů V hlavě a Mimoňů, jež jsou v žebříčku hned za ním, které zůstavají i týdny po premiéře v dobré kondici.

Ani recenze, včetně naší coolácké, film moc nechválily, jenže přesto může být Rytmus ve výsledku spokojený, jeho Slováci mu totiž rozumějí, což dokazuje úctyhodných 43 tisíc diváků v premiérovém víkendu. Sám se na svých facebookových stránkách chvástá, že je nebojácný muž, který nebere fádní střed: "Buď stratím alebo získam, stred neexistuje". Tak to by nás zajímalo, jak si to celé přebral.

Který z česko-slovenských hitmakerů by si podle vás ještě zasloužil svůj vlastní film? Karel Gott, Miro Žbiro, Majkl David, Rišo Müller, Lešek Semelka nebo snad Dan Nekonečný?


Přečtěte si také