TopStar

20. dubna 2013 06:50

Blanka Konrádová

S kapelou Divokej Bill to šlo od desíti k pěti!

Kam se poděla kapela Divokej Bill? Poslední čtyři roky nebylo o muzikantech vůbec slyšet. Co se s nimi stalo a proč si dopřáli tak dlouhou pauzu?

Členové kapely, kteří se mimo jiné proslavili hitem Čmelák, se veřejně přiznali, že měli velmi blízký vztah k návykovým látkám a potřebovali čas, aby se „srovnali“. Těžké drogy už je prý ale nezajímají, nicméně marihuaně zůstávají věrní i nadále. Kluci ale „trávu“ za drogu nepovažují a vychvalují si její pozitivní účinky na lidské zdraví.

„Díváme se a bilancujeme, co bylo, co se stalo, sumarizujeme, co se nám povedlo a co nepovedlo,“ řekl frontman skupiny Václav Bláha. Špatné období už je údajně pryč a kapela přichází s šestým albem s názvem 15, které navazuje na výročí vzniku kapely.

„Náš zvuk se určitě posunul, o tom není pochyb. Jsem pyšný na to, že pořád skládáme a hrajeme. Tahle kapela má teď velkou sílu. A texty? Láska, smrt, chlast, tráva, motorky. Prostě témata ze života.“ Písnička, která charakterizuje kapelu pro rok 2013, se jmenuje Dolsin. „V refrénu se zpívá: Jde to s námi od desíti k pěti, to sis nevšim, že už nejsme děti... Trochu jsme si posteskli nad tím, jak čas letí. Je o stárnutí,“ vysvětlil Bláha.

Turné odstartuje skupina 11. května koncertem v Jihlavě. „Budeme hrát co nejvíc věcí z nové desky a samozřejmě všechny hitovky a pecky, které máme rádi.“ Poprocková skupina Divokej Bill začínala jako předskokan Tří sester a v roce 2006 dokonce získala ocenění Český slavík jako nejlepší česká hudební kapela.

-red-

Sdílejte článek

Přečtěte si také