TopStar

15. prosince 2017 09:40

Salma Hayek o Harveym Weinsteinovi: ‚‚Dlouhé roky byl mou noční můrou.“

A je to tu zas. V letošním odeznívajícím roce byl světový producent Harvey Weinstein figurantem nejzvučnějšího skandálu Hollywoodu. Mnohé hvězdy se nechaly slyšet, že je lev filmových salonů sexuálně obtěžoval. Salma Hayek byla dlouhou dobu na seznamu hereček, které mlčely. Dnes tomu však tak není!

Na stránkách The New York Times (a právě tyhle noviny zveřejnily v říjnu první materiál o producentově chlípných metodách) se herečka Salma Hayek přiznala, že byla také obtěžovanou herečkou ze strany Harveyho Weinsteina. ‚‚Harvey byl vášnivým filmařem. Miloval nacházet nové a nové talenty. Je milujícím otcem, ale i zrůdou. Dlouhé roky byl mou noční můrou," započala svou zpověď hvězda filmových pláten.

I finally wrote my story in the New York Times, Harvey Weinstein was my monster too. Finalmente escribí mi historia en el New York Times Harvey Weinstein también fue mi monstruo. @new_york_times__ #girlpower

Příspěvek sdílený Salma Hayek Pinault (@salmahayek), Pro 13, 2017 v 10:06 PST

‚‚Mnohé ženy přiznaly a otevřeně řekly, co s nimi Harvey udělal, proto jsem se musela přiznat, že můj příběh je jen pouhou kapkou v oceánu. Do nedávna jsem cítila, že nikomu do mé bolesti nic není a ostatně to nikoho ani nezajímá. Možná mi to nacpal do hlavy sám Harvey, který mi nespočetkrát říkal, že jsem nikdo,“ přiznala se Hayek.

Zároveň si Salma připomněla rok 2002, kdy spolupracovala s Weinsteinem na snímku ‚‚Frida“, který získal mimo Oscara. ‚‚Měla jsem hroznou radost, že můžu spolupracovat s Weinsteinem i jeho týmem. Naivně jsem si myslela, že se mi splnil sen,“ napsala herečka.

#sundaymood #sundaymorning #fridamovie #ifeellike

Příspěvek sdílený JULIETA VALDIVIA (@juilietavaldivia), Pro 5, 2016 v 8:38 PST

Hvězdná Salma rovněž zveřejnila, že ze strany Harveyho padlo mnoho nevhodných nabídek, které okamžitě odmítla. ‚‚Přišla i řada na mě říci ne, když se snažil dostat ke mně do pokoje v jakoukoli noční hodinu, pozvat mě do svého pokoje a dát si společnou sprchu. Řekla jsem své ne i na prosbu podívat se, jak se sprchuji sama. Řekla jsem ne i na nabídku masáže. Ne, ne, ne...,“ zveřejnila Salma Hayek pokusy Weinsteina.

Připomeňme, že letošní rok hýřil sexuálními skandály. Harvey Weinstein byl faktor, kterým se celá vlna rozpoutala naplno. Producent byl obviněn ze sexuálního obtěžování 50 ženami. O neblahých zkušenostech s tímto mužem promluvila jména filmových výšin jako Angelina Jolie nebo Gwyneth Paltrow. Weinstein byl následkem toho propuštěn z vlastní společnosti, odstraněn z Americké filmové akademie, opustila ho žena a policie začala vyšetřování nejvyššího kalibru.

Sdílejte článek
Štítky Hollywood sexuální obtěžování Harvey Weinstein Angelina Jolie Salma Hayek Gwyneth Paltrow

Přečtěte si také