TopStar

23. prosince 2014 00:25

Sbohem, byl jsi jeden z nejlepších. Co vzkazují slavní Joe Cockerovi do rockového nebe?

Těsně před Vánocemi svět rozesmutnila zpráva o smrti zpěváka Joe Cockera. Reagovala celá řada jeho slavných přátel i obdivovatelů a vzkazy pro Joea do rockového nebe stále přibývají.

Mezi prvními na Twitteru vzdávali kolegovi hold zpěvák Bryan Adams, herec a hudebník Hugh Laurie, okamžitě se loučili i oba poslední žijící členové skupiny Beatles Ringo Starr a Paul McCartney (Cocker se mimo jiné proslavil remakem jejich hitu With a little help from my friends a Beatles ji kdysi nazvali "definitivní verzí"písně).

Ringo Starr: "Sbohem a Bůh Tě provázej. Pro Joe Cockera od jednoho z jeho přátel mír a lásku. R."

Paul McCartney: "Je opravdu smutné dozvědět se o Joeově odchodu. Byl to mimořádně krásný muž ze severu, kterého jsem hodně miloval a jako mnoho dalších lidí jsem miloval i jeho zpěv. Byl to skvělý muž, který obohatil svět o mnohé a bude nám všem chybět."

Bryan Adams napsal: "Joe Cocker zemřel. Odpočívej v pokoji můj dobrý příteli, byl jsi jeden z nejlepších rockových zpěváků, který kdy žil."

Frontman skupiny Aerosmith Steve Tyler: "Milovali jsme tě navždy a navždy nám budeš chybět. RIP Joe Cocker."

Herec Val Kilmer: "Jak mocný, mocný, originální hlas odešel... Joe Cocker bude chybět navždy."

Lenny Krawitz poděkoval zpěvákovi za to, že mohl "sdílet jeho duši."

Detail, který možná nevíte: Joe Cocker odešel ze školy v patnácti letech. Živil se jako opravář plynového potrubí. Hrával po nocích, ale ze začátku se mu moc nedařilo. Ještě se v rodném Sheffieldu najdou pamětníci jeho první kapely Cavaliers.

Další podrobnosti k úmrtí i kariéře:

Sdílejte článek
Štítky Beatles Paul McCartney Ringo Starr Lenny Kravitz Joe Cocker Hugh Laurie

Přečtěte si také