TopStar

12. srpna 2018 18:50

Seriál o Batwoman! Co na nápad o superhrdince jiné sexuální orientace říkáte?

Kultovní postavu DC Comics Batwoman si zahraje herečka Ruby Rose. Půjde o první seriál, kde bude hlavní postava homosexuální orientace. Postava Kate Kane, Batwoman, byla v roce 2006 DC Comics pozměněna na lesbičku židovského původu. Dnes se meze nekladou zkrátka v ničem.

Postava Kate Kane alias Batwoman byla poprvé představena v DC světě v padesátých letech jako největší Batmanova láska. V roce 2006 byla ale Kane v rámci modernizace znovuuvedena jako lesbička židovského původu.

Ve městě, které zoufale potřebuje zachránce, musí Kate překonat své vlastní démony, než přijme výzvu k tomu, aby byla symbolem naděje Gothamu. Jde o to, že Batman zkrátka není přítomen a veškerá zodpovědnost tak padá na ramena silné a nezávislé dívky. K podobné situaci dochází i v seriálu Supergirl, kde je její bratranec zaneprázdněn podstatnějšími úkoly.

Připomeňme, že to není tak dávno, co Rose započala svou hereckou kariéru. Do té doby dělala moderátorku v rodné Austrálii a modelku. Největší popularitu jí přinesla role v seriálu Orange Is the New Black a zároveň se představila ve filmu MEG: Monstrum z hlubin po boku sex symbolu současnosti Jasona Stathama.

Sdílejte článek

Přečtěte si také